„Na rozdíl od poslední reprezentační přestávky nebyly tréninkové jednotky tolik náročné na kondici. Pracovali jsme především na psychice týmu, která byla po sérii porážek špatná. Příprava byla především ohlavách. Všichni totiž věříme, že potenciál náš tým má a můžeme udělat sérii dobrých výsledků,“ potvrdil trenér aktuálně 12.celku extraligy Ernest Bokroš, který ale zatím nechtěl spolupráci se svým novým kolegou na lavičce komentovat. „Nenutně mě do žádného srovnávání. Nálada vtýmu je dobrá,“ dodalpouze.

Po odchodu dvou kvalitních hokejistů (Pavel Zubíček– Brno, Peter Barinka– Třinec– pozn. red.) nebude snadné najít nový herní systém, který by hned přinesl očekávané a potřebné body. „Především nahradit Zubíčka bude velice těžké, ne-li nemožné. Vtýmu jsem sním pracoval od mého příchodu, znal jsem jej jak hráčsky tak ipo lidské stránce. Nyní dostanou více příležitostí Loučka sĎurákem, aby dokázali, že jsou kvalitními beky,“ hodil rukavici do ringu Borkoš.

Vedle 120tisícové pokuty pro tým za poslední dva prohrané zápasy dalo vedení hlavnímu trenéru ultimátum vpodobě minimálně deseti získaných bodů vnadcházejících pěti duelech (vČ. Budějovicích, sLitvínovem, vTřinci, sKarlovými Vary a se Slavií). Bude to však mít více než složité, neboť vtomto ročníku se Zlínu podařilo vyhrát třikrát za sebou pouze jedenkrát! „Uděláme pro to maximum,“ pouze konstatoval Bokroš.

Již pro zítřejší duel připravil zkušený lodivod změnu, kterou by chtěl soupeře překvapit. „Konkrétní samozřejmě být nemohu. Snad nám ale přinese body,“ přeje si Bokroš, jenž moc dobře ví, jak těžce se na ledě Českých Budějovic vyhrává.