Pod vedením trenérské dvojice Viktor Hlobil - Jaroslav Plachtovič absolvovali hráči vsetínského Valašského hokejového klubu v pondělí první seznamovací trénink. Celý tým se na něm však ještě nesešel. „Měli jsme k dispozici asi jen patnáct hráčů. Někteří ještě dělají diplomky, obránce Zavrtálek například odjel na svatební cestu,“ vysvětlil trenér Viktor Hlobil některé z absencí na začátku přípravy.

Výbornou zprávou pro fanoušky žlutozelených je, že se na prvním tréninku objevil také například brankář Lukáš Plšek či další opory jako Josef Mikeš, Dan Tesařík, Jakub Ašer nebo Libor Haschka. Letní blok bude trvat zhruba čtyři týdny, trénovat budou hokejisté hned čtyřikrát týdně od pondělka do čtvrtka. „Střídat budeme výběhy s posilovnou a občas nějaké oživení, ať to není monotónní. Trénovat budeme do konce června. Pak bude dovolená a koncem července bychom se měli sejít na ledě,“ plánuje si kouč Hlobil.

Druhý regionální zástupce ve druhé lize Bobři z Valašského Meziříčí již za sebou mají čtyři týdny letních galejí. „Trénujeme stejně jako loni třikrát týdně, z toho dvakrát je posilovna. Na konci června se rozejdeme na dovolenou a kolem 25. července už bychom měli mít ledovou plochu,“ hlásí z tábora Bobrů trenér Roman Sedlák.

V hráčském kádru zatím nedošlo k mnoha změnám. V týmu už oproti uplynulé sezoně nebudou pokračovat brankář Jirkův a útočník Martiník. V prvoligovém Havířově, odkud přišli k Bobrům na hostování, zkusí štěstí v přípravě obránci Krisl se Zientkem. Novými tvářemi v týmu Meziříčí jsou dva zadáci Přemysl Vašut a Bohuslav Hruškovský, kteří přišli ze sousedního Nového Jičína. O tom, zda dvě největší hvězdy týmu a zároveň v uplynulém ročníku dva nejproduktivnější hráči celé druhé ligy Pavel Šebesta a Dalibor Sochorek budou pokračovat v dresu Bobrů i v nadcházející sezoně, se rozhodne později.