Hokej: v nájezdech rozhodl Hamrlík

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Dramatický zápas mají za sebou zlínští Berani. Nad plzeňskými hokejisty zvítězili až v samostatných nájezdech.

25.9.2009

Hokej Zlín (v modrožlutém) - PlzeňFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeň – Zlín 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0.)

Ten scénář plzeňští hokejisté dobře znají. Mačkají soupeře, dominují, jenže body jim utíkají mezi prsty. Naposledy v pátek, kdy v osmém kole extraligy podlehli Zlínu 3:4 po nájezdech.

Plzeňští paběrkovali už potřetí v řadě. Předtím nula na Slavii a bod z domácího zápasu s Pardubicemi. K vyššímu zisku Západočechům nepomohl ani herec Martin Dejdar, který zápas sledoval v ČEZ Areně s plzeňskou šálou kolem krku.

Modrobílým zato chyběl jiný Martin, zraněný kapitán Straka. „Má natažený mezižeberní sval a podle lékařů by měl být mimo až čtyři týdny,“ potvrdil nepříznivou prognózu asistent Milan Razým.

Plzeň i bez svého lídra ale herně nestrádala. Na úvod strhla přestřelka. Po sedmnácti vteřinách zkoušel Francouze v domácí brance přelstít Rachůnek, po necelé minutě už vedli modrobílí.

Skóre otvíral z opakované střely pod horní tyč štírek Scofield. Pro kanadskou třináctku to byl už šestý zásah v extralize. Jenže ve třetí minutě bylo srovnáno. Explzeňský Důras přesprintoval v početní výhodě Hanzlíka a ranou do horního růžku srovnal stav. Video gól jen potvrdilo.

„Viděl jsme, že puk nazdvihl zadní síťku,“ byl si jist Důras.

Pak se strhl příval plzeňských šancí umocněných třemi přesilovkami v řadě, ale nic z toho. „Přálo nám štěstí. Jen díky Kubovi Sedláčkovi zůstal stav beze změn,“ připustil zlísnký asistent Rostislav Vlach.

Druhá třetiny už byla vyrovnanější, ale znovu šli do vedení domácí. Vlasák rovněž v početní výhodě propálil Sedláčka. Jenže téměř vzápětí podobně uspěl hostující Švrček a ve třetí části Leška potom z brejku při signalizované výhodě strhl vedení na stranu Zlína.

Plzeň se zoufale tlačila za vyrovnáním, ale teprve dvě minuty před koncem třetí části Bomersback trefou pod rukou gólmana vystřelil domácím bod.

O druhém se rozhodovalo až v nájezdech. A protože z tria plzeňských střelců neuspěl žádný, zato Harmlík přelstil Francouze, stěhoval se bonusový zisk na Moravu.

Branky a nahrávky: 1. Scofield (Vampola), 35. Vlasák (Kracík), 58. Bomersback (Benda) – 3. Důras (Švrček), 37. Švrček (Nosek, Vlach), 45. Leška (Švrček), rozh. nájezd Hamrlík. Rozhodčí: Pešina, Turčan – Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:10, využití: 2:1. Diváků: 6270. Muž zápasu: Švrček.

Plzeň: Francouz – O'Brien, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Dobrovolný – Bomersback, Kracík, Vlasák – Scofield, Vampola, Tvrdík – Dvořák, Benda, Adamský – Hvila, Kubica, Matějovský. Trenér: M. Jelínek.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Bořuta, Lučka, Nosek, Švrček, Míka, Linhart – Balaštík, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Záhorovský – Kubiš, Roman Vlach, Köhler – Sivák, Balán, F. Čech. Trenér: Venera.

25.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Hokejisté Aukro Berani Zlín (v modrém) v nedělním 13. kole doma vyzvali plzeňské indiány.

V neděli na hokejové Berany v 15 hodin, pak na Fastav. A za polovinu!

Policejní odstřelovači v akci

Státní veterinární správa (SVS) s Ministerstvem zemědělství (MZe) dnes v Holešově proškolila na dvě desítky policejních odstřelovačů o problematice afrického moru prasat.

Kdo bude stotisícím divákem Městského divadla ve Zlíně?

Stotisícího diváka 72. sezony očekává v pátek Městské divadlo Zlín.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.