Jaký měl jindy klidný brankář důvod? „Nevím, proč Jirka tak reagoval. Ale jak znám jeho mírnou povahu, asi ho ktomu něco vedlo,“ řekl hostující trenér Václav Sýkora. „Jarda asi přehnal důraz vbrankovišti. Měl nervy na pochodu a trauma znevydařeného zápasu,“ mínil zlínský asistent Jaroslav Stuchlík, jenž celou situaci pořádně ze střídačky neviděl.

Ztribuny to ale vypadalo jasně. Trvaj si nechtěl nechat líbit tvrdé ataky zlínského kanonýra, který ho vposlední minutě dvakrát na úrovni brankoviště krosčekoval. „Balaštík je dobrý hokejista, jenže vjeho hře se objevují nefér zákroky,“ prohlásil znojemský vůdce Jiří Dopita, jenž při strkanici ve středu hřiště nechyběl.

Zatímco hosté si před reprezentační pauzou vylepšili bodové konto, Zlínští mají očem přemýšlet. První dvě branky do Murínovy sítě padly po zbytečných faulech vútočném pásmu. „Za tyto prohřešky jsem už vybrali na pokutách dost peněz a nejsem si jistý, že zvýšením sazeb bychom zajistili zlepšení. Spíš jde oto, aby se nad tím zamysleli sami hráči,“ pronesl Stuchlík.

„Nikdy nefaulujete schválně. Vždycky se snažíte vybojovat puk a při tom se to stane. Ale je jasné, že to ode mě byla hloupost,“ kál se zlínský útočník Dušan Andrašovský, po jehož nedovoleném zákroku Znojmo vpřesilovce otevřelo skóre. Zlín tentokrát nepodržel ani gólman Igor Murín, jenž ve druhé třetině inkasoval zpouhých pěti střel dvakrát.

Hokejisty Zlína teď čeká víkendové volno, tým se opět sejde vpondělí. „Trošku se začíná projevovat ponorková nemoc, takže bude dobře, že se kluci neuvidí a vyčistí si hlavy pak začneme tvrdě pracovat,“ uvedl Jaroslav Stuchlík.