Favoritem je domácí výběr, který na svém ledě body moc často nerozdává. Zato Zlín venku patří knejméně úspěšným celkům. Navíc ho psychicky sráží černá šňůra a stále se zmenšující šance zahrát si play off. „Dostali jsme se do krize, ze které se nám nedaří dostat. Když už to vypadalo, že půjdeme nahoru, spadli jsme na úplné dno,“ popsal zlínské trápení útočník Ivan Rachůnek.

Kouč Vlach ještě věří ve střelecké obrození. „Stále máme naději na play off, tak se oni budeme prát. Ale je jasné, že bez gólů to nepůjde,“ uvedl Rostislav Vlach, jenž bude postrádat zraněné beky Galvase a Lučku společně sútočníkem Balánem.

Zlínský trenér vyřešil nedostatek beků zařazením devatenáctiletého Bořuty, který ze sestavy vytlačil zkušenějšího Vosátka. „Nechceme hrát na sedm obránců, takže Vosátko zvýkonnostních důvodů sedí,“ vysvětlil Vlach, který je sBořutovými výkony zatím spokojený. Mládežnický reprezentant byl po nedělním utkání sČeskými Budějovicemi dokonce vyhlášen nejlepším zlínským hráčem. „Nehraje špatně, nedělá výrazné chyby a sbírá zkušenosti. Když bude takto pokračovat, může zněj být velmi slušný obránce,“ tvrdíkouč.

Program 44.kola

Úterý – 17.00: Třinec– Slavia Praha, 17.30: Litvínov– Zlín, Znojmo– Plzeň (ČT4), Kladno– Vítkovice, České Budějovice– Ústí n. L., 18: Sparta Praha– Pardubice, Karlovy Vary– Liberec. (per,taj)