Gólmanská dvojice zůstává stejná z předchozí sezony. Bude však ještě doplněna. „V rámci brankářské pozice dojde ještě k posílení, do svých řad brzy přivítáme dalšího zkušeného gólmana,“ informoval klub ve středu večer oficiální cestou.

Brankář Jaroslav Pavelka ještě v dresu Prostějova. Nyní už hrdě na své hrudi ponese znak Beranů!
Další posila Beranů a konkurence pro Hufa! Kvalitu v brankovišti zvýší Pavelka

Ke změnám došlo mezi obránci. Jak Berani dříve avizovali, z různých důvodů odešli Mikuláš Zbořil, Jakub Husa a Martin Novotný. „Tento týden představíme dalšího produktivního beka, který posílí naši ofenzivu dobrou střelou i nahrávkou. V rámci zařazování mladších hráčů do kádru A-týmu dostane příležitost mladý nadaný obránce Matěj Zavřel, který odehrál kvalitní sezony v naší juniorce,“ vysvětlil generální manažer klubu Jan Pravda.

Hokejisté Zlína a Vsetína poznali náročnost a nespravedlivé podmínky baráže o extraligu a jsou připraveni jednat o jejich změně.
Hokejistům Vsetína i Zlína svitla naděje na návrat do extraligy! Kdo má pomoci?

Větší personální pohyby se udály v útočných formacích. Skončili Denis Kindl, Martin Lang, Vojtěch Tomi, k nim se přidal zkušený forvard Martin Novák. „Otazníky stále visí nad působením Petra Holíka, Nicolase Werbika a finského dua Jesse Paukku, Mikko Salmio. Bedřich Köhler bude působit v týmu jako mentor a bude převážně předávat zkušenosti mladším hráčům,“ přiblížil Zlín.

Ofenzivní linie v současné době čítají 13 jmen. „Útok ještě není kompletní, stejně jako v minulé sezoně chceme mít 5 útočných trojic. V play-off jsme cítili, že jsme oproti předchozímu ročníku měli výhodu v tom, že máme kam sáhnout. Věřím, že i naši mladí hráči udělali pokrok a stanou se tak stabilními členy A-týmu. Zároveň jsme se se sportovním manažerem a trenéry zaměřili na vytipování vhodných hráčů na přesilovky. Ty nebyly podle našich představ a je potřeba na nich pracovat,“ uvědomuje si Pravda.

Pozápasové oslavy ovládnutí Chance ligy hokejisty Vsetína po čtvrtém finálovém skalpu Zlína (2:0). Valaši po vítězství 4:1 na zápasy nad Berany mohli slavnostně zvednout nad hlavy pohár pro vítěze druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku.
Chance liga končí. Berani i Vsetín si musí zvyknout na nového partnera

„Letos je naším cílem zapracovat do kádru mladší hráče, snažíme se vhodně vybalancovat mládí a zkušenost. Zároveň jsme vytvořili tým, který je ze 70 % tvořen zlínskými odchovanci. Chance liga je velice náročná a vyrovnaná soutěž, a proto je naším prvním úkolem podávat vyrovnané výkony v základní části. Věřím, že se síla našeho mužstva následně projeví i v play-off,“ dodal Jan Pravda.

Suchá příprava ševců na novou sezonu první ligy začne v pondělí 13. května.

Kádr Beranů na sezonu 2024/2025

Brankáři: Daniel Huf, Michal Kořének (2).
Obránci: Aleksi Salonen, Zdeněk Čáp, Vojtěch Riedl, Patrik Urbanec, Vítek Benda, Matěj Zavřel, Jiří Suhrada, Tadeáš Talafa (8).
Útočníci: Michal Gago, Stanislav Sadovikov, Pavel Sedláček, Zdeněk Sedlák, Jan Süss, Jakub Šlahař, Bedřich Köhler, Jaromír Kverka, Lukáš Válek. Jakub Čechmánek, Lukáš Heš, Tomáš Pilát (12).