„Když chceme vyhrát, v play-off musíme porazit kohokoliv. Všechny zápasy s nimi byly vyrovnané, nemyslím si, že by to byl náš neoblíbený soupeř,“ tvrdí.

Na led Stadionu odjížděli den dopředu, poslední zápas tam vyhráli 8:1. O dva dny dříve navíc zvládli prodloužení. Hodně věcí jim tak hrálo do karet. Ševci však už před polovinou duelu prohrávali o tři branky. „Napadaly nám tam smolné góly, stav 3:0 se pak už těžko otáčí,“ posteskl si Jan Süss.

Hlavní kouč hokejového Zlína Jan Srdínko.
Srdínko: Měli jsme slabou efektivitu, Litoměřice nejsou žádný outsider

Hostům dal na začátku poslední části naději Sadovikov, byla to však jejich jediná trefa v tomto utkání. „Třetí třetina od nás byla dobrá, měli jsme v ní hodně šancí, jenom je musíme proměnit,“ uvědomuje si hráč se zkušenostmi z Přerova.

V základní části byl s 15 trefami nejlepším střelcem Beranů, v play-off však zatím mlčí, v osmi utkáních nasbíral jen tři asistence. „Musíme dávat více gólů, pak vyhrajeme. Do dalšího zápasu se musíme poučit,“ velí 25letý forvard.

Berani podruhé padli v Litoměřicích, na zápasy prohrávají 2:3 na zápasy.
Berani na pokraji vyřazení: potřetí v semifinále padli s Litoměřicemi

Že by Litoměřice dokázaly Berany přehrávat? Takového názoru není. Uznává však jejich přednosti. „Kluci mají dobrý pohyb, výborně bruslí, to se musí nechat. Musíme využít toho, že máme silnější a větší hráče. Měli bychom je přehrávat v soubojích. Navíc máme zkušenější tým!“

Teď to musí prokázat na ledě. S podporou zlínských diváků v zádech. Budou je potřebovat více než v celé sezoně dohromady. Prohra totiž znamená jistý konec sezony. „Máme výhodu, že hrajeme doma, fanoušci nás poženou. Přijde plný zimák, na což se těšíme. Uděláme vše, abychom se sem vrátili na sedmý zápas,“ nevzdává se Süss.