„Když přišla nabídka ze Zlína, tak jsem o tom přemýšlel a nakonec mi to dávalo největší smysl. Zlín hraje o nejvyšší příčky, má ambici postoupit a taková šance mě velmi láká,“ nezastírá Kverka.

Odchovanec Karlových Varů ukazoval svůj talent už od dorosteneckých let, až do konce těch juniorských si vysloužil 25 startů v mládežnických reprezentacích České republiky. Dvakrát startoval na mistrovství světa.

Libor Kašík: „Před semifinále jsem si na tréninku bohužel zlomil prst – spoluhráči jsem to sice lapil, nemohl jsem však pak chytat, rozdrtil jsem si koneček prstu.“
Hamrla chtěl všechny vyházet. Kašík o konci u Beranů, Stavjaňovi i zranění v PO

Do dospělého hokeje nakoukl v dresu Energie už v sezoně 2012/2013, o rok později se premiérově objevil v Baníku Sokolov. Tehdy ještě v mančaftu II. ligy zapsal 33 startů s bilancí 20 gólů a 15 asistencí.

V A-týmu Karlových nejvíce zazářil v ročníku 2017/2018, kdy při návratu Západočechů do extraligy získal 38 kanadských bodů. V nejvyšší soutěži nakonec během sedmi sezon odehrál 93 zápasů, ve kterých urval 12 bodů.

Ve druhé nejvyšší soutěži naopak patří k postrachům obran soupeřů. Celkově v ní absolvoval 378 zápasů se ziskem 289 bodů (109 gólů, 180 asistencí).

Patrik Urbanec se vrací do hokejového Zlína.
Návrat odchovance! Berani představili první posilu

„Mám nejvyšší cíle, chci na ledě dominovat a být jedním z nejlepších hráčů ligy. Tím chci také pomoci vrátit Zlín tam, kam patří,“ říká sebevědomě.

Zkušenému forvardovi se nejvíce dařilo v předminulém ročníku, ve 46 zápasech základní části se stal druhým nejproduktivnějším hráčem (51 bodů) a druhým nejlepším nahrávačem soutěže (36 asistencí).