Beranům se do sestavy vrátil Werbik, jenž zaujal pozici vedle dvojice Süss, Šlahař. Stále v ní absentoval Lang, stejně jako nově Gago. Mezi třemi tyčemi nechyběl Huf.

Domácí přes nervozitu v úvodních vteřinách postupně nabírali na tempu, v první třetině byli jasně lepším mančaftem. Až přes několik závarů však chyběly gólové šance. Hosté měli ke konci dějství přečíslení dva na jednoho, s tím si bez problémů poradil domácí gólman. Střely na branku byly nakonec 10:2.

Petr Holík se synem.
Holík i s Finy spasil Berany. Vůbec jim ale nerozumím, směje se

Ševce brankově nakopl Holík, který na začátku druhé části využil doznívající početní převahu z první třetiny. Pro zlínského odchovance se jednalo o první gól v tomto play-off. Berani měli v prostředním dějství necelou dvojnásobnou přesilovou hru, tu nezužitkovali. Přesto se dostali do dvougólového vedení, milimetrově přesný pas Holíka po důrazu na brankovišti doklepl Salmio. Zkušený Fin v letošních vyřazovacích bojích vstřelil už sedmý gól!

Berani se v úvodu třetího dějství mírně zatáhli, soupeře nechali hrát, ten však neměl přesnou mušku. Süss na druhé straně zahodil únik na Cichoně. Hosté odvolali brankáře, vzali si time-out. Dvě minuty do konce domácí Köhler nastřelil tyč. Skóre zápasu už nakonec zůstalo stejné.

Chance liga, 6. semifinále

Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Holík (Salonen, Šlahař), 37. Salmio (Holík, Riedl).

Střely na branku: 21:13. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Kokrment, Polák. Diváci: 4 712.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Novák – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Benda, Krutil, Husák (A), Tomek, Kroupa – Kordule, Jícha (A), Costa – M. Vitouch, Kuťák, P. Svoboda – Plos, Korkiakoski, Sihvonen – Hrabík, Žmola, Ton.