Jsme spokojeni. Kdybychom byli šestí i po skončení základní části, nezlobili bychom se. Sezona však bude hodně těžká. Za námi jsou totiž velmi kvalitní mužstva, která bezpochyby půjdou ještě nahoru,“ varuje před přehnaným optimismem Venera s poukázáním na sílu Sparty, Českých Budějovic či Liberce.

„Řadu zápasů jsme vydřeli výhrami o gól, přičemž na každou branku se velmi hodně nadřeme,“ uvědomuje si kouč. Jeho tým jako jediný v extralize má diametrálně rozdílnou úspěšnost ve Zlíně a za hranicemi města. Zatímco před svými fanoušky je nejlepší, na ledě soupeřů vyhrál pouze jednou - na Spartě.

„V herním projevu rozdíl nevidím. Vše se ale točí kolem naší úspěšnosti v koncovce, kolikrát se k nám venku štěstí otočilo zády,“ posteskl si Venera, podle něhož velký podíl na devíti vyhraných zápasech z deseti domácích mají i diváci. „Dokážou hráče vyhecovat.“

Kvalitní útočníci jsou pod smlouvami

S 52 vstřelenými góly je Zlín třetí nejméně skórující mužstvo soutěže. Třebaže před sezonou kanonýra Balaštíka doplnili urostlí Kollár s Köhlerem, stále to nestačí.

„Nějaké šikovné útočníky bychom uvítali. Musíme ale být realisté. Všichni kvalitní jsou pod smlouvami. Kdyby se náhodou nějaký uvolnil, v konkurenci movitějších klubů moc šancí zřejmě nemáme. A hráče, které nikdo nechce, brát také nebudeme. S velkou pravděpodobností tak soutěž odehrajeme v současném složení,“ potvrdil zkušený trenér.

Zagrapan neplánuje návrat do Evropy

Již před měsícem se vedení klubu netajilo přáním nalákat zpět Marka Zagrapana, který zkouší štěstí v nižších zámořských soutěžích.

„Určitě by nám pomohl, ale Marek stále cítí šanci zahrát si NHL a zpět do Evropy se proto nechystá,“ popsal aktuální stav věci Venera, který již hledá a tipuje hráče s výhledem pro příští ročník. „Po sezoně by již asi bylo pozdě,“ dodal.

Během reprezentační přestávky mají hráči volnější režim. Po nedělním duelu v Kladně měli dva dny volna, přičemž klidu si užijí i o víkendu.

„Od začátku soutěže jsme měli snad dva dny volna. Všichni jsme si potřebovali od sebe na chvíli odpočinout, kluci doléčují větší či menší šrámy. Ve zbytku času však jen odpočívat nebudeme. Naopak! Zaměříme se na oživení kondiční stránky. Navíc od pondělí budeme vše směřovat již k pátečnímu domácímu duelu proti silnému Třinci,“ prozradil Venera v kostce program týmu v době reprezentační přestávky.

Návrat Murína nechtějí uspěchat

Kromě po operaci kolena rehabilitujícího Murína s týmem netrénují Köhler (angína), Andrašovský (menší zdravotní problémy) a Roman Vlach (v reprezentaci 20letých).

„V případě Igora nechceme nic uspěchat, zvláště pak když se ve výborném světle ukázala dvojice Sedláček - Biegl. S defenzivní činností a zapracováním mladíků můžeme být spokojeni. Ještě by bylo třeba zlepšit útočnou sílu. Snad se nám to v příštích zápasech podaří a zlomíme i výsledkovou mizerii na ledě soupeřů,“ přeje si Zdeněk Venera.