Za vyřazení kapitána Beranů Balaštíka může hrubý zákrok vítkovického obránce Richarda Stehlíka, který 18. srpna v přípravném duelu, jenž byl součástí hokejového Tipsport cupu, brutálně napadl zlínskou hvězdu. Přestože Balaštíkovu tvář „zdobily“ modřiny, krevní podlitiny a opuchliny, všichni věřili, že zlínský kapitán do středečního zápasu v Pardubicích zasáhne.

„Bohužel pondělní zdravotní prohlídka odhalila další komplikace. Jarda má dvakrát až třikrát zlomený nadočnicový a podočnicový oblouk. Zranění je vážnější, než se původně předpokládalo, proto nestihne začátek extraligy. Ani není možné odhadnout, kdy by se mohl objevit zpátky na ledě. Zranění může ohrozit, nejen jeho budoucí zdravotní stav, ale i další kariéru,“ oznámil nepříznivou zprávu na předsezonní tiskové konferenci prezident zlínského hokejového klubu Martin Janečka.

V souvislosti s tím vedení klubu zvažuje podání trestného oznámení na Stehlíka. Proto si již najal právníka, který následně posoudí všechny kroky. Kouč Venera bezprostředně po utkání s Vítkovicemi zvažoval se, že celý případ předá Asociaci profesionálních klubů (APK), případně disciplinární komisi, aby se jim na svém zasedání zabývala. Nakonec však od stížnosti klubové vedení upustilo.

„Jelikož se to přihodilo v pohárovém utkání, který není součástí extraligy, APK v tomto případě nerozhoduje. Nic by to nevyřešilo. Je to spíše o morální povinnosti Stehlíka. Na ledě je rozhodčí od toho, aby posuzoval drobné zákroky a provokace. Je to kolikrát součást taktiky a hry. Není možné, aby se hráči podobným způsobem likvidovali,“ zdůraznil generální manažer Miroslav Michalovský.