„Důležité vítězství, klukům se opět vrátilo sebevědomí a jsme zpátky, kde jsme chtěli být," pochvaloval si Jaroslav Vaněk, vedoucí týmu a prezident brumovského klubu.

V první třetině to ale s domácími vůbec nevypadalo dobře. Velká Bíteš byla téměř ve všech herních činnostech lepší a nebýt zásluhy skvěle chytajícího Stojara, určitě by prohrávali o více než jednu branku.

„Soupeř vyrukoval s důrazným bráněním Mokrejše s Němčickým, což nám dělalo problémy. Během přestávky ale trenér Pažítka měl v kabině důrazný proslov, který naštěstí dopadl na úrodnou zem. Do druhé třetiny vyjel náš tým jako vyměněný, byl lepší a především dokázal skórovat. Čtyři góly se ukázaly jako klíčové," potvrdil prezident.

V závěrečném dějství se hostům podařilo rychle skórovat a v předposlední minutě dokonce dát kontaktní branku. „Více jsme ale soupeři již nedovolili, třebaže se hodně snažil a dokonce hrál i power play. Kluci si vítězství již zkušeně pohlídali," spokojeně konstatoval Vaněk, podle kterého byla základem úspěchu větší touha po vítězství.

„Chtíč vyhrát jsme měli obrovský. Důležité také bylo, že kluci udrželi nervy na uzdě a hráli disciplinovaně," nešetřil chválou prezident, jenž věří, že hráči prodlouží sérii úspěchů i v derby v Uherském Ostrohu. „Tam již neodjede naše zahraniční anglická posila Gennadiy Yufit, který se vrací domů. Každopádně v Ostrohu budeme mít téměř domácí prostředí, neboť na utkání vypravujeme autobus pro fanoušky," dodal Vaněk.

BRUMOV-BYLNICE – VELKÁ BÍTEŠ 4:3 (0:1, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Yufit, 28. Peterka (Yufit), 36. Nesrsta, 40. Bednařík (Peterka) – 14. Grmela (Čikl), 41. Čikl (Buďa), 59. Kozár.

Brumov: Stojar – Yufit, Bednařík, Pšeja, J. Vaněk, Šudoma – Mokrejš, Němčický, Peterka – Sýs, Nesrsta, Pospíšil – Vraník, Machala, Bajtala.