Hokejisté dnes chtějí konečně vyzrát na Vítkovice

Zlín – Zdravotní problémy zlínskou kabinu extraligových hokejistů asi hned tak nepustí. Pro dnešní domácí duel 41. kola proti Vítkovicím (od 17.30 hodin) sice již budou k dispozici uzdravení Honejsek s Horákem, ale zranění obránce Linharta a gólmana Sedláčka opět rozšíří marodku beranů.

18.1.2013

Extraligoví hokejisté Zlína. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Dlouhodobě zraněný je obránce Martin Matějíček a mimo hru je stále i forvard Jiří Ondráček.

„Viróza navíc sklátila i Filipa Čecha," upřesnil první trenér PSG Zlín Rostislav Vlach, jenž pevně věří, že všichni se do sestavy vrátí co nejdříve.

„Hlavně beků se stále drží problémy. Věřím ale, že by Linhart mohl již příští týden nastoupit. Bude ale záležet hlavně na něm, jak se bude cítit. Už sice začal s tréninkem, ale zlomený nos jej stále bolí a navíc je limitovaný i dýcháním," potvrdil kouč.

Při problémech Sedláčka navíc musel povolat Libora Kašíka z Olomouce. „Od posledního zápasu má Kuba problémy s kolenem. Situace s nataženými vazy se sice už výrazně zlepšila, ale vyjet na led se zatím bojí," upřesnil kouč, jenž hledá co nejúčinnější recept na soupeře, kterého letos ještě neporazili.

Berani by rádi konečně v této sezoně s Ostravany vyhráli. Zatím se třikrát radovaly Vítkovice: doma triumfovaly 3:0 a 4:2, z prvního vzájemného utkání ve Zlíně si odvezly vítězství 3:2 po nájezdech. Hosté jsou momentálně devátí a jde jim o postup aspoň do předkola vyřazovací části. Naposledy prohráli doma s Karlovými Vary 1:3.

„Bojují o každý zápas, ale i my chceme pár bodů ještě posbírat, abychom získali jistotu play off. Očekávám vyrovnaný zápas," konstatoval Vlach, který moc dobře zná přednosti soupeře.

„Mají výborného gólmana, zkušený útok a hráče, kteří umějí dát gól. Navíc si musíme pohlídat jejich přesilovky," nabádá trenér Zlína.

Autor: Martin Břenek

18.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.