„Ve všech zápasech jsme měli hodně vyloučených, což nás vždy srazilo do kolen. Rozhodně nejdeme do žádného z nich, s tím, že bychom chtěli prohrát,“ řekl trenér RI Okna Zlín Zdeněk Venera. „Chybí mi u hráčů větší snaha a hlad po gólech,“ posteskl si kouč. „Porážky musíme hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy,“ je přesvědčen kouč beranů.

Největší problémem Venerova týmu je malá produktivita. Zlínští hokejisté totiž ve třech zápasech Tipsport Cupu dokázali protlačit puk za soupeřova brankáře pouze šestkrát. „Chtěli bychom tým ještě doplnit jedním až dvěma útočníky. Ale volných hráčů moc není,“ pravil trenér.

Dnes se hokejisté v rámci slovenského Rona Cupu střetnou v Trenčíně se Skalicí. Zítra je čeká Zvolen a třetím soupeřem jim v sobotu budou domácí hráči Dukly. Minulý ročník se jim ale nepovedl, protože v tabulce skončili poslední.

„V den zápasu se rozhodnu, kdo nastoupí a komu dáme volno,“ upřesnil Venera, jenž má k dispozici čtyři pětky. Berani se po každém utkání budou vždy vracet zpět do Zlína. „Není to daleko a pro nás je lepší, že můžeme přespat doma,“ myslí si kapitán mužstva Jaroslav Balaštík.

„Turnaj nám hodně napoví, jak bude vypadat budoucí sestava pro extraligu,“ poodhalil trenér Venera. Vítěz slovenského podniku získá prémii 100 tisíc slovenských korun.