„Slavia je nevyzpytatelný soupeř, kterému se nyní hodně daří. Na druhou stranu nám sedí její útočné pojetí hry. Proti celkům, které hrají otevřený hokej, se nám daří více než třeba proti urputně bránícímu Znojmu,“ vzpomněl na poslední vydřené domácí vítězství trenér RI Okna Zdeněk Venera.

Pražané se spoléhají především na údernost střelců Bednáře, Červenky a Hruška.

„Musíme si však dát pozor na všechny lajny, neboť Slavia je nebezpečná jako celek,“ zvedá Venera varovně prst. „Každopádně očekávám pěkný zápas s kvalitním soupeřem.“

Od pondělí se s Berany připravuje útočník Peter Sivák, ovšem nad jeho dnešním startem visí velký otazník.

„Mým přáním bylo, abychom Igora nepustili jenom tak, ale za kvalitní náhradu do útoku. To se v případě pravého křídelníka Siváka podařilo. Pokud do pátku budou vyřízeny všechny formality, rád jej využiji,“ potvrdil kouč, jenž až na dlouhodobě zraněného Matějku bude mít k dispozici všechny hráče.

Třebaže Berani v posledních šesti duelech pětkrát zvítězili, sedm kol před koncem základní části jistotu účasti ve vysněném play off zdaleka nemají.

„I přes poslední vítězství ve Vítkovicích očekávám, že budeme bojovat o účast ve vyřazovací části do posledního kola. Sedm bodů nepovažuji za dostatečný a uklidňující náskok,“ prohlásil kouč Beranů, jehož svěřenci jsou aktuálně kousek od přímé účasti ve čtvrtfinále.

„Samozřejmě že bychom se chtěli vyhnout předkolu. To je ale pouze naše odvážné přání. Pořád je totiž stejně blízko navrch i dolů. Musíme být trpěliví a sbírat body. Na konci základní části se uvidí, zda to bude stačit i na první šestku,“ krčí rameny Zdeněk Venera.

Nejvíce odehraných zápasů v nejvyšší soutěži aktivních hráčů Zlína: 767 – Leška, 726 – Hamrlík, 652 – Biegl, 600 – Galvas, 502 – Balaštík, 492 – Nosek, 418 – Ivan Rachůnek.