Ševci v Litvínově už prohrávali 0:2, ztrátu ale trefami Holíka s Ondráčkem smazali a ve třetím zápase v řadě bodovali.

O veselejší večer je připravil 44 vteřin před koncem prodloužení svou druhou trefou v zápase Miloslav Hořava, který trefil Chemikům pátou domácí výhru proti Zlínu v řadě.

„Chtěli jsme prodloužení uhrát do nájezdů, ale bohužel jsme to nezvládli. Domácí měli lepší bojovnost, takže si bod navíc zasloužili více," uznal asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

„Chtěli jsme tři body, to se nám bohužel nepovedlo, ale jsme rádi, že jsme rozdílový gól vstřelili my a připsali si dva body," oddechl si hlavní kouč Litvínova Radim Jurík.

Celou třetí třetinu totiž byl Litvínov aktivnější, přestože vyhrával 2:1. Tlačil, snažil se rozhodnout. K dispozici měl dvě přesilovky. Jenže je nevyužil a Zlín z „ničeho" z jednoho ze šesti pokusů ve třetí části udeřil.

„Byl to šťastný gól," uznal Jurík.

Nebyla to ani vyložená šance, natož pořádná střela. Spíš Ondráček v 52. minutě v oslabení šetřil čas. Jen z otočky nahodil z ostrého úhlu na brankáře Lukáše Horáka, který před třetí částí vystřídal zřejmě zraněného Januse, kotouč a chtěl jet střídat. Jenže plachtící kotouč si mladý brankář srazil hokejkou mezi betony a zlínský útočník mohl jet ke střídačce spíš slavit.

Bylo co, protože jinak výsledkově ševci po celý zápas ztráceli. Poměr střel byl 32:30, ale Litvínov byl nebezpečnější.

„Měli jsme určité úseky, kdy jsme nehráli vůbec špatně, ale naopak jsme měli také hluché chvilky. Tím pádem byla hra vyrovnaná. Hosté hráli obezřetněji do obrany, ale myslím si, že k nám přijel Zlín vyhrát," myslel si Rulík.

Po opatrnějším úvodu byli domácí aktivnější a Zlín mohl být rád, že po první třetině prohrával jen 0:1, když 87 vteřin před první sirénou Kašík v lapačce neudržel kotouč a Hořava jej bez problémů zametl do branky.

„Byl tam nahozený puk, já jsem se snažil natlačit co nejblíž k hráčům přede mnou, kdyby puk tečovali, mohl bych ho vytěsnit. Jenže odrazilo se mu to na hokejku," vysvětloval gólman Zlína Libor Kašík.

A to ještě nebezpečně pálili Hanzl, Hübl, Gerát Lukeš nevyužil chyby v rozehrávce Matějíčka.

Jenže ve 28. minutě Kubát tečoval před brankou nahození Lukeše od modré. Tím spíš, když Janus ve druhé třetině pochytal nebezpečné pokusy Bukartse, Čachotského, Cibáka i Sýkory, Veselého i Maruny.

V prostřední části ševci přestříleli soupeře v poměru 16:2. Ujala se jen jediná akce, která ale stála za to.

Po chybě Litvínova na útočné modré se do přečíslení dostala v současnosti největší zbraň Zlína – duo Bukarts–Holík.

První jmenovaný nádherně našel svého parťáka, který bekhendovou kličkou z učebnice snížil. Dokonce Ondráčkovou „nouzovkou" i vyrovnal, ale Hořavova bekhendová střela v prodloužení byla rozhodující.

„Trošku mrzí," litoval Kašík.

Ševci už zítra v zápase věnovaném rodinám s dětmi vyzve od 15.30 pražskou Spartu.

HC Verva Litvínov – PSG Zlín 3:2 v prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branka a nahrávky: 19. M. Hořava (Kubát, Hanzl), 28. Kubát (Lukeš, Hübl), 65. M. Hořava (Z. Sklenička, F. Pavlík) – 32. P. Holík (Bukarts), 52. Ondráček (Kubiš, Urbanec). Rozhodčí: Hribik, Horák – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3860.

Litvínov: Janus (41. Horák) – Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Frolo, Pavelka – M. Hořava, Hanzl, Piroš – Jánský, Hübl, Lukeš – Válek, Havlíček, Gerhát – Jurčík, Smolka, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Maruna, Kubiš – Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý – Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.