„Bylo potřeba vybudovat hnutí, které bude zastupovat zájmy klubů první ligy. Další věc je, že první liga je momentálně nejvyšší soutěží, kterou řídí ČSLH, neboť extraliga je skrz řízení APK LH samostatná soutěž. I z tohoto pohledu mi přišlo důležité, aby první liga měla takové sdružení,“ řekl pro hokej.cz Daniel Sadil, bývalý předseda litoměřického hokeje.

Prezidentem SPK byl zvolen Pavel Hinner z Poruby, do představenstva byli zvoleni Petr Neumann ze Vsetína, Standa Tichý ze Slavie, Martin Svoboda z Třebíče a Jan Pravda ze Zlína.

Pozápasové oslavy ovládnutí Chance ligy hokejisty Vsetína po čtvrtém finálovém skalpu Zlína (2:0). Valaši po vítězství 4:1 na zápasy nad Berany mohli slavnostně zvednout nad hlavy pohár pro vítěze druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku.
Chance liga končí. Berani i Vsetín si musí zvyknout na nového partnera

Aktuálně jsou členy nově vzniklého sdružení všechny dosavadní celky uplynulého ročníku I. ligy, s nováčkem z Chomutova se jedná.

Právě nově vzniklé sdružení má mimo jiné se pokusit vyjednat nové podmínky pro postup do extraligy. Jeji náročnost a nespravedlnost, kdy „zbitý“ vítěz I. ligy vyzve odpočatý nejhorší tým nejvyšší soutěže, třikrát na vlastní kůži proti Kladnu poznala Jihlava, Zlín a Vsetín.

„Právě tohle je jeden z hlavních cílů našeho sdružení. Komunikujeme s Martinem Loukotou a představenstvem APK LH, abychom našli nejlepší možnou cestu pro obě strany. Chceme, aby byl formát pro kluby první ligy motivující. Aby věděly, že když první ligu vyhrají, tak mají reálnou šanci postoupit do extraligy,“ doplnil odhodlaně Sadil.