Hokejisté Zlína se potřetí v sezoně utkali s Kolínem.
GLOSA: Zlínský hokej potřebuje vyléčit. Legendám se to nepodařilo

 „Vedení klubu se rozhodlo pro změnu v reakci na poslední neuspokojivé výkony a výsledky. Mužstvo potřebuje nový impuls a věřím, že Miloš Říha mladší je tím správným člověkem, který dokáže kabinu probudit a posunout tým na vyšší příčky,“ uvedl na vysvětlenou šéf zlínského hokeje Robert Hamrla. „Pan Říha se také stávánovým sportovním manažerem, kde střídá Martina Kotáska. Ten u týmu zůstává v pozici vedoucího mužstva," doplnil.

Čtyřicetiletý kouč již včera z hlediště sledoval vítězství Zlína v prodloužení nad Kolínem (4:3 v prodl.) a již v pondělí ráno vedl dopolední trénink týmu. Po jeho boku přitom již v roli asistenta působil Oldřich Horák, trenérem gólmanů zůstává Luboš Horčička. „U týmu končí také kondiční trenér Libor Chytil. Realizační tým jsme redukovali,“ upřesnil Hamrla.

Miloš Říha mladší.
Kouč Beranů Říha o stavu kabiny, kádru i fanoušcích: Hráči je extrémně potřebují

Miloš Říha ml. (40 let) se narodil 9. 2. 1982 v Ostravě. V mládežnickém věku hrál za Zlín, nicméně ze zdravotních důvodů hokejovou kariéru ukončil.

Přešel na trenérskou dráhu, vedl mládežnická mužstva pardubických hokejistů a působil rovněž v pozici skauta. Posléze přešel do Hradce Králové, kde sezoně 2012/13 vyhrál juniorskou ligu a zároveň začal působit v seniorském hokeji jako asistent trenéra v A-týmu. Od další sezony se vrátil do Pardubic, kde dělal v extraligovém týmu asistenta Zdeňku Venerovi a poté působil vedle svého otce. V létě 2015 se stal hlavním trenérem, ale po měsíci u týmu skončil. Začal působit v první lize, kde vedl Litoměřice a Slavii. Stal se konzultantem Karlových Varů v době jejich návratu do nejvyšší soutěže. Vrátil se zpátky do extraligy, neboť společně s Václavem Baďoučkem vedl od sezony 2021/22 hokejisty Plzně, od týmu Západočechů byl odvolán na začátku letošního ročníku. Miloš Říha ml. absolvoval stáže ve Spojených státech a v předních týmech KHL (Petrohrad, Mytišči). Dva roky byl asistentem národního týmu České republiky po boku svého otce, v této pozici absolvoval mistrovství světa 2019 na Slovensku, přičemž další šampionát ve Švýcarsku byl zrušen kvůli covidu. Stál na střídačce české reprezentace při řadě turnajích prestižní série Euro Hockey Tour.