Jednu z nejzásadnějších informací se dozvěděla hrstka příchozích nejvěrnějších fanoušků hned v úvodu asi hodinového setkání. „Na cestě je první větší posila – z KHL. Bohužel ještě nyní nemohu upřesnit jeho jméno ani více informací. Ale zítra, v neděli by měla dorazit do Zlína a po vyřešení všech administrativních věcí v příštím týdnu již nastoupit,“ ohlásil sportovní manažer PSG Beranů Zlín Martin Kotásek.

Vedle prezidenta klubu přišli debatovat s příznivci i další členové vedení jako například Petr Čajánek, Patrik Kamas, tak i trenéři extraligového výběru v čele s Lubošem Jenáčkem. Po boku kapitána Pavla Kubiše nechybělo ani několik zlínských hokejistů.

Asistent trenéra Beranů Luboš Rob.
Máme velký problém vstřelit branku, ví dobře Rob

Na druhou stranu se očekával větší zájem z řad „rozhořčeného“ tábora fanoušků, který dle reakce na sociálních sítích preferoval čas před nedělním zápasem s Kometou. Ten ale z bezpečnostních důvodů byl zamítnut.

„Nejsme v jednoduché situaci a probírat se minulostí naši současnou neutěšenou situaci neřeší. Nyní je celé vedení na nohou a intenzivně se snaží prvnímu týmu pomoci k záchraně. Není to ale snadné,“ několikrát mimo jiných řečníků zopakoval na setkání Petr Čajánek, ikona zlínského hokeje.

„Se současným výběrem tvrdě a koncepčně pracujeme, snažíme se jej posílit, ale v této situaci to není jednoduché. Očekávali jsme, že v září bude dost hráčů na volném trhu, opak je ale pravdou. Vedení má nachystané ekonomické prostředky na posílení, s řadou osobností před a během sezony jednalo, ale není snadné do Zlína potřebné posily získat. Se současným týmem budeme dál tvrdě pracovat a uděláme maximum pro záchranu,“ dodal odhodlaně trenér Beranů Luboš Jenáček.