PSG ZLÍN – ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Trenéři Jihočechů nasadili do čtvrté formace Fina Markku Tähtinena, který je v týmu na dvoutýdenní testy, mezi tyčemi dostal důvěru mladý Kovář.

Berani udeřili již v 6. minutě Köhlerem. Zvýšit náskok Beranů mohl Martin Hamrlík, ale nařízené trestné střílení po faulu Ptáčka na Kubiše neproměnil. Chuť si nejproduktivnější obránce domácích spravil o dvě minuty později, kdy střelou od modré čáry překvapil Kováře – 2:0.

V polovině zápasu nejprve nebyl domácím uznán gól Siváka (posunutá branka), následně museli strávit využitou přesilovku soupeře. Místo českobudějovického nastartování k obratu však přišla pohotová odpověď Vlachem, který po minutě vrátil svým barvám dvoubrankové vedení – 3:1. „Rychlý gól soupeře byl další zásah do psychiky našich hráčů,“ přiznal po utkání trenér hostů Jan Tlačil.

Definitivně zlomit odpor Jihočechů se Bernům povedlo v úvodu závěrečné třetiny, kdy opět úřadovala třetí útočná formace. „Herně jsou na tom dobře již delší dobu, ale trápili se v koncovce. Dnešní utkání však vyšlo všem třem,“ nešetřil chválou zlínský asistent trenéra Rostislav Vlach, který byl spokojen i s hrou svého syna Romana, centra zmiňovaného úspěšného útoku. „Jedná se však jen o dílčí úspěch. Cesta je ještě dlouhá,“ dodal přísně.

Závěr utkání se již dohrával pod taktovkou spokojených domácích hokejistů, přičemž v posledních dvou minutách ještě obě strany vstřelily po jedné brance.

„První třetina byla z naší strany hodně aktivní, ale jinak jsme dostali lekci z taktické vyspělosti, trpělivosti a efektivnosti,“ přiznal sportovně zklamaný kouč hostí Tlačil.

„Utkání bylo vyrovnané. Zlomit se nám jej podařilo až v poslední třetině. Jinak byl k vidění útočný hokej s rychlým bruslením. Kluci si zaslouží pochvalu za výkon i tři body,“ neskrýval spokojenost po utkání zlínský asistent Vlach.

V příštím kole se Zlín, jenž pětkrát v řadě bodoval, představí na ledě pražské Slavie, kam zajíždí v neděli.

Branky a nahrávky: 6. Köhler (Balaštík, Leška), 29. Hamrlík (Sivák), 33. Vlach (Sivák), 46. Kubiš (Vlach, Sivák), 59. Galvas (Balaštík, Leška) – 32. Vydarený (Mertl, Poživil), 60. Veselý (Vak). Rozhodčí: Homola, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4271. Muž zápasu: Roman Vlach.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Švrček, Míka, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Kollár, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Balán, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rost. Vlach, Hrazdíra.

České Budějovice: Kovář – Poživil, Vydarený, Ptáček, Gřegořek, Snopek, Melichar, Macháček – Kůrka, Mertl, Veselý – Gulaš , Vak, Rod – Kotrla, Šimánek, Sailer – M. Hudec, Tähtinen, Melichárek. Trenéři: Tlačil, Kupka, Gula.