Zatímco v minulé sezoně byla soutěž rozdělena na moravskou a českou část a kluby z obou skupin na sebe narazily až v play off, teď hraje dohromady 24 týmů, které se dvoukolově střetnou v základní části. Do bojů o titul postoupí šestnáct nejlepších. „Myslím si, že nový herní systém je lepší než ten minulý. Kluci se na častější konfrontaci s českými týmy těší,“ pravil zlínský trenér Šolc.

První testy výkonnosti už má jeho tým úspěšně za sebou. Ze Zlína odcestovaly s prázdnou České Budějovice, které přijely ve velmi silné sestavě. „Byl to těžký zápas, který se nám povedlo rychle otočit na začátku druhé třetiny,“ uvedl kouč. O den později si první nulu v sezoně připsal gólman Zavadil. Jeho spoluhráči ztrestali Západočechy pěti zásahy. „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ovšem tak jednoduché to nebylo.

Soupeř asi nenastoupil úplně koncentrovaný, protože předtím vyhrál ve Vsetíně a měl už bodově splněno. Nám to pomohlo, prosadili jsme se hned při prvním střídání,“ podotkl Šolc. V minulé sezoně přivedl dorostence Zlína k titulu a vzhledem k tomu, že se úspěšný kádr příliš nezměnil, bude i letos mít vysoké cíle. „Konečné umístění ale bude záležet na tom, zda budeme mít v klíčové fázi sezony k dispozici kluky, kteří sice věkem patří k nám, ale budou asi hrát za juniory,“ řekl zlínský trenér.

Junioři vstoupí do sezony v pátek, kdy hostí pražskou Slavii.