„Už ráno na rozbruslení jsme tušili, že Káša nastoupí. Proto jsme si pouštěli na videu jeho zákroky. Byli jsme připravení," tvrdil kouč Ocelářů Jiří Kalous, který před výkonem domácího strážce po utkání i smekl. „Podal vynikající výkon, na druhou stranu jsme jej pořádně neprověřili. Náš tlak nebyl takový, jak bych si představoval. Chyběl nám drajv," posteskl si.

Obdobná situace se ve Zlíně stala v roce 1999 shodou okolností v sérii s Třincem. I tehdy ševci protočili všechny tři brankáře Jaroslava Kameše, Richarda Hrazdiru a juniora Petra Tučka. A tehdy Zlín slavil postup. Není bez zajímavosti, že dva ze tří tehdejších gólmanů Zlína mají role v současné sérii. Hrazdira je trenérem brankářů a Kameš vedoucím mužstva v Třinci.

Domácí trenéři se po Štůralovi a Horčičkovi rozhodli pro třetí změnu nejen na základě předchozích proher, ale i výkonů Kašíka v závěru základní části. „Tehdy nás podržel. Ale ani proti Hradci nechytal špatně, ovšem chybělo mu štěstíčko, možná na něj dolehla únava. Udělali jsme kolečko a nyní opět podal výborný výkon. Budeme rádi, když mu to vydrží. V pondělí asi opět nastoupí," připustil s tajemným úsměvem zlínský asistent trenéra Juraj Jurík.

O osudu nedělního odpoledne prakticky rozhodla první trefa Martina Matějíčka od modré čáry z úvodu druhé třetiny, kdy ševci využili přesilovou hru. „Hodně mi k trefě pomohl Ondra Veselý, který perfektně clonil a ve finále jej to netrefilo," oddechl si 22letý obránce ševců.

Přestože od poloviny zápasu převzali otěže hosté, vyrovnání se i přes dvě nastřelené tyče Orsavou s Polanským a závěrečné power play nedočkali. Naopak výhru Zlína pečetil do prázdné brány Veselý.

„Dalo se zde dalo vyhrát! Ale první polovinu utkání byli domácí lepší – dostali nás pod tlak a vytěžili z toho jeden gól. Pak jsme hru dorovnali, možná opticky měli více ze hry, ale dopředu jsme byli jaloví. Pokud nedáme gól, nemůžeme pomýšlet na výhru," zlobil se na své svěřence třinecký Kalous, jenž současně odmítl, že by jeho svěřenci utkání podcenili. „Domácí hráli velice dobře, jen se změnil obraz hry," dodal.

Zlínský asistent chvílemi děkoval štěstí a za rozhodující pro třetí duel označil větší bojovnost a srdíčko u svých svěřenců. „Šli jsme výhře více naproti, v soubojích byli agresivnější a o krok vždy blíže, proto se štěstí otočilo k nám. Za snížení jsme rádi a pokusíme se sérii dorovnat," slíbil za celý tým Juraj Jurík.

Zlín – Třinec 2:0

Branky a nahrávky: 21. Matějíček (O. Veselý, Čajánek), 60. O. Veselý. Rozhodčí: Minář, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5401. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.

Zlín: Kašík – Marušák, Horák, Kotvan, Urbanec, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – J. Ondráček, Melenovský, Kubiš – Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira. Třinec: Hrubec – D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Matyáš, Trončinský, Roth – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk, Polák – D. Květoň, Matuš, Rákos – Peterek, Hrňa, od 27. navíc Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.