Zlínský 19letý mág způsobil svými výkony ve své premiérové sezoně v seniorské soutěži hotový poprask. Ovládl s procentuální úspěšností 94,35 brankářské statistiky v základní části 1. ligy.

A nyní myslí na extraligu. Ve Zlíně, kde vyrůstal.

„Budu bojovat tady, ale co jsem mluvil s manažery, měl bych počítat spíš s Olomoucí," uvažuje realisticky Kašík.

Berani disponují vyrovnanou dvojicí Horčička – Sedláček. Velká konkurence i pro reprezentačního gólmana do 
20 let.

„Neříkám, že je to těžké 
a nemožné. Budu se snažit dostat do týmu. Ale když se to nepovede, smutný z toho nebudu," dušuje se Libor Kašík.

Poté, co se jeho parťák i konkurent z uplynulé sezony Štefan Žigárdy nedohodl na nové smlouvě, je pravděpodobné, že Kohouti počítají s Kašíkem na post brankářské jedničky. „To by pro mě bylo parádní. Chytal bych častěji než ve Zlíně, kde bych byl dvojkou. Budu rád, když budu chytat, ať je to kdekoliv," tvrdí talentovaný brankář.

„V Olomouci chci mít nejvyšší cíle. V baráži se změnily pravidla. Doufejme, že se postupnými kroky dostaneme do play off a třeba i do baráže," plánuje.

Od pondělí se ale připravuje se Zlínem na ledové ploše v Uherském Hradišti, kde berani našli do čtvrtka azyl. „Trochu jsem se obával nové výstroje, protože mám jiný typ než 
v uplynulé sezoně. Ale bylo to super, čekal jsem to horší. Budu si na ni pomalu zvykat," pochvaluje si Libor Kašík.

„Třeba mám tvrdší betony. V minulé sezoně jsem je měl měkčí a jsou těžší na třísla," srovnává čerstvý bronzový medailista v in-line hokeji 
z Kolumbie.

Právě pravidelná zátěž na kolečkových bruslích ulehčila Kašíkovi zvykání na zátěž na ledě. „Proto mi to problém nedělá. Kdybych jen trénoval na suchu, všechno by mě bolelo mnohem víc," tuší.

Také na přechod z inlajnů na klasické brusle si Kašík zvykl. „Už mi to nedělá problém, protože to hodně kombinuji a ani mi změna nepřijde. U hráčů v poli je to horší," myslí si Kašík, který šampionát ve státě jižní Ameriky bral zároveň jako relax. „Bral jsem to jako dovolenou, protože je tam krásně. Ale byl jsem i s kamarády v Chorvatsku, takže jsem ji měl dvojitou," pochvaluje si Libor Kašík.