Jeho šéf a zlínský rodák Roman Vlach je s 24 kanadskými body (11+13) třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Dnes na domácím ledě podstoupí čtvrtý rodinný souboj se svým otcem Rostislavem na střídačce Zlína. V předchozích třech bitvách si připsal dvě asistence.

Berete stále zápasy proti němu speciálně?

Musím se přiznat, že ani ne. Přece jen je to už dlouho, co ve Zlíně nehraju. S tátou jsem samozřejmě v kontaktu a oba si vzájemně přejeme jen to nejlepší. Píšu si i s ostatními kluky, ale průběžně. V úterý možná proběhne nějaké hecování, ale nic zvláštního.

Budete chtít jistě potvrdit body přivezené z venku, jak se na Zlín připravit?

To je spíš otázka pro trenéry. Nám se bohužel na Zlín moc nedaří. Doufám ale, že navážeme na výkon z Hradce Králové a vybojujeme tři body, které velmi potřebujeme. Tabulka je totiž nesmírně vyrovnaná.

Zlín prožil výsledkovou krizi, ovšem v neděli vyhrál i nad Třincem. Může to být pro vás určité plus?

Nemyslím si, Zlín sice měl krizi, ale ta během sezony postihne každý tým. Mají zkušený mančaft a určitě věděli, že zase začnou vyhrávat. Doufám ale, že v úterý odjedou poraženi.

V posledních dvou zápasech jste nastoupil s Hovorkou a Mickou na křídlech. Jak vám sedí spolupráce?

Já jsem v sezoně vystřídal spoluhráčů už několik. S Markem Hovorkou už jsem hrál a myslím, že si celkem rozumíme. Doplnil nás teď Micoun (Tomáš Micka), který hraje ve velké formě. Je silný na kotouči, vybojuje spoustu puků a na nás s Markem je, abychom něco vymysleli.

Zdá se, že jste si sedli. Vaše řada dala v posledním zápase v Hradci první branku a předvedla několik pohledných akcí…

Snažili jsme se, bojovali a dali gól, takže spokojenost. Mrzí mě jen neproměněná akce ze třetí třetiny, kdy jsme to s Markem asi překombinovali. Akce to byla pohledná, ale bohužel z toho branka nepadla.