„Ani jsem nevěděl, co mám udělat. Hlavně jsem se snažil rozhýbat gólmana a naštěstí to tam spadlo," se svou typickou skromností odmítal ódy na svou osobu Antonín Honejsek, který se už zítra od 17 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky postaví Kladnu i s Tomášem Kaberlem v sestavě. Tentokrát už ale bez útočníka New Jersey Devils Jaromíra Jágra.

Liší se tím nějak příprava na zápas?

Určitě ne. My se hlavně těšíme, že konečně po dlouhé době budeme hrát doma. Doufáme, že přijde hodně lidí. Jedno to asi nebude, s Jágrem by to vypadalo jinak, ale teď se těšíme na start soutěže.

Jak se vám dařilo proti Tomáši Kaberlemu, který má moře zkušeností z NHL?

Myslím, že on hrál na druhé straně na pozici pravého beka. Takže jsem se s ním moc nepotkával a už si to ani příliš nepamatuji. Ale bude to těžké. Jsem překvapený, že se vrátil do české extraligy, protože je to pořád top obránce.

Ve čtvrtek jste v Litvínově dvakrát dotahovali, ale nakonec vyhráli proti Litvínovu i podeváté v řadě. Čím to, že vám tak sedí?

Možná v jejich případě hraje roli určitý komplex. Ale ve čtvrtek hráli dobrý hokej. Hodně dohrávali souboje. Pomohlo nám trochu i štěstí, proto jsme vyhráli.

Svůj samostatný nájezd jste provedl suverénním způsobem. Věříte si na ně?

V přípravě jsem chodil na nájezdy celkem pravidelně a nějaké jsem i proměnil. Jsem rád, že mě tam trenér dává a naštěstí to vyšlo a zvýšil jsem si sebevědomí. Příště na nájezd zase rád půjdu. Ale kdo pojede, určuje trenér.

Kolik máte variant zakončení?

Přesně ani nevím. Buď do forhendu, nebo bekhendu. Mám asi celkem tři varianty a střídám je. A podle pohybu gólmana se rozhodnu, co udělám.

Po prvním přípravném zápase se Skalicí jste říkal, že ruce nebyly stoprocentní. Jak jsou na tom nyní?

Stoprocentní nejsou nikdy, ale není to tak hrozné. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. Každý zápas se cítím jinak. Teď jsem se cítil dobře, příště to může být zase špatné.

Kolik vám tedy ještě chybí do stoprocentní formy?

To vůbec nevím. Procenta neumím počítat a nemám je rád. Cítím se dobře.