Kromě veterána Josefa Štrauba, který podle jednoho z představitelů VHK Stanislava Pavelce projevil zájem hrát v nově vzniklém týmu, oslovil vsetínský klub i dalšího neméně zajímavého hráče – Miroslava Okála. Osmatřicetiletý matador extraligových kluzišť letos ukončil své působení ve Zlíně a další angažmá si hledá. „Mirka Okála jsme oslovili s nabídkou. On se vyjádřil tak, že zatím říká ne. Nicméně to nemusí být poslední slovo a jeho rozhodnutí se může ještě změnit. Do začátku soutěží je ještě dost daleko,“ informoval včera odpoledne jednatel vsetínského klubu Stanislav Pavelec.

V hledání hráčů do znovuzrozeného vsetínského seniorského týmu jsou představitelé Valašského hokejového klubu na začátku. Na diskuzním fóru oficiálních stránkek vsetínského klubu se už však kromě Okála objevují od uživatelů i jiné „zaručené“ tipy na příchod posil jako například ex – vsetínští borci Dubec, Duba či Spitzer. „Máme vytipováno celkem asi dvacet až pětadvacet hokejistů. Některé z nich jsme už oslovili, u jiných tak ještě uděláme. Jsou i takoví, kteří zavolají nám a ptají se, co a jak bude, a zda by o ně byl zájem. Je jasné, že z velké části ti bude také otázka peněz, ale věřím, že mančaft poskládáme,“ tvrdí odhodlaně Pavelec.

Na postu trenéra už odpadl Vsetínu jedna z možností. „Měli jsme zájem o Jana Klacla, ale ten asi před týdnem podepsal Šumperku,“ řekl Pavelec na adresu kouče, který předminulou a začátek minulé sezony vedl sousední Bobry z Valašského Meziříčí. „Hledat musíme dále, nějaké tily ještě máme. Trenér musí být co nejdříve,“ dodal Pavelec.