„Budou ještě důraznější než Eisbären Berlín," tuší Holík, jehož překvapila negativní reakce zlínských fanoušků na třetí sadu bílých dresů, které v úterý představilo vedení klubu.

„Mně se líbí víc než žluté i modré," tvrdí Holík.

Vážně?

Ano. Je to změna. Slyšel jsem, že lidi dokonce vytvořili petici proti dresům. Ale doufám, že rozhodnutí nechají na nás hráčích. Fanouškům by snad nemuselo vadit, že pár zápasů odehrajeme v jiných barvách.

Nebude ale zvláštní, že vy budete v bílém a lidé ve žlutomodrém?

Zvláštní to je. Ale na dresu je kromě bílé i žlutá a modrá. Stejně tak i na štulpnách, helmy budeme mít modré. Dresy jsou opravdu vydařené. Ve Zlíně je sice nějaká tradice, ale změna někdy přijít přece musí. Celý svět jde dopředu. A s ním musíme jít i my.

Někteří fanoušci si přejí mít na dresech hvězdičky. A ty se nelíbí vůbec mně. Naopak je mi sympatický současný design i střih. Nám hráčům právě vyhovuje, protože je modernější. A je příjemnější, protože je víc upnutý na těle a tolik to na nás nevlaje. Fanouškům to vadit nemusí. Přece v tom neodehrajeme celou sezonu.

Fanoušci argumentují obavami, že v budoucnu po případné změně sponzora by bílá varianta mohla zůstat trvale.

Tady už bylo tolik sponzorů, že se barvy nezmění. Vždy to bude jen o nějaké výjimce.

Změňme téma. Zúčastnil jste se i druhého letního reprezentačního kempu v Rokycanech. Měl podobnou náplň jako první v pražském Edenu?

Ano. Dá se říct, že to bylo to samé. Jen pár lidí tam bylo nových. Vesměs se dělo pořád to samé. Trenér Růžička chce, abychom si zažili různé varianty napadání, rozjetí útoků a vůbec styl hry.

Už jste si jeho představy zažili?

Ano, není to zase tak těžké. Je potřeba si to jen zautomatizovat.

Co po vás vyžaduje?

(Úsměv.) Nebudu říkat, co po nás chce. Máme nějaký styl hry, který trenér chce hrát. A může fungovat. Nemám k tomu žádné výhrady. (Další úsměv.)

Trenér Růžička rovnou prohlásil, že na první listopadový turnaj Karjala vezme drtivou většinu hráčů z extraligy. Cítíte šanci?

To se uvidí až v sezoně. Říkal, že nás bude sledovat. Když se mi bude dařit a povede se mi start extraligy, šanci bych mít mohl. A když ne, nemůžu na nároďák ani pomyslet.

Možná je ještě brzy, ale cítíte se v lepší pohodě než v uplynulé sezoně?

Ano. Na trénincích se bavím. Jsem v pohodě. Ale uvidíme, až všechno začne, jestli to bude lepší než minulý rok.

Nejste plný očekávání?

Vůbec. Jsem v klidu. Dělám, co mám. Připravuji se, na trénincích se cítím v pohodě. Takže se jen těším.

Čeká vás dvojzápas Ligy mistrů proti Fribourgu, nejprve dnes jej vyzvete doma a v sobotu je na programu odveta. Co od nich očekáváte?

Budou podobní jako Berlín. Možná jen budou ještě důraznější. Ale švýcarskou ligu jsem neviděl až kromě nějakých zápasů ve Spengler cupu.

Studoval jste soupisku?

Zatím ne. Ale možná až těsně před zápasem se podívám. Ostatně, to dělám vždycky. Ani jsem si nepouštěl videa. Mají tam asi několik zámořských hráčů, kteří přišli do Evropy. Ale tyhle soutěže jsou kvalitní. V každém týmu je tam pár zámořských hráčů.

Ačkoliv jste původně měli jet autobusem, do Švýcarska nakonec poletíte. Jste rádi?

Určitě. Je to pohodlnější. Nemusíme se trmácet iks hodin autobusem. Svezeme se dvě a půl hodiny do Vídně a poté poletíme. Je to lepší.