Ve 22. minutě se mu nezdálo jeho vyloučení za hákování. Jenže na trestné lavici vydržel jen jednasedmdesát vteřin. „K tomu se nemůžu vyjadřovat v den zápasu. Myslel jsem si, že to faul nebyl,“ reagoval Honejsek. „Bylo dobře, že to i lidi dostalo do varu. I když jsme inkasovali, byl to směrem do zápasu moment, který nás nakopl,“ pokyvoval hlavou Honejsek.

Na střídačce se napil a šel zpátky na led. Udělal pár oblouků. Číslo 27 se tím dostalo do varu. „Emoce tam byly velké. Pak jsme využili přesilovku a následně i vyrovnali na 2:2,“ sypal ze sebe Honejsek.

Ve druhé třetině pak opět ukázal i své hokejové umění, když jeho střílenou přihrávku tečoval ve 29. minutě Okál a snížil na 1:2. „Jiné góly snad ani nedám. Vybojovat puk a vystřelit, nebo tečovat,“ vykládal Okál.

Jenže na ledě oba byli i u klíčové situace celého zápasu, když Michálek svou druhou trefou v utkání na 3:2 ve 45. minutě rozhodl. „Hloupě jsme inkasovali a nejen mě, ale i celý tým třetí gól poslal dolů,“ cítil Honejsek. „To byl hřebík, těžko se to pak dohánělo,“ litoval zlínský útočník Zdeněk Okál, který byl vyhlášen nejlepším hráčem Zlína v zápase.

„To byl hrozný gól, sotva jsme vyrovnali, asi dvě minuty nato jsme dostali třetí. Tohle bychom si, obzvlášť naše lajna, měli pohlídat. Byl to rozhodující moment,“ věděl jeden ze zlínských lídrů Honejsek.

Včera přes pět tisícovek diváků vidělo emotivní bitvu, která si nic nezadala s nasazením ve vyřazovacích bojích. „Mělo to vysoké tempo, divoký zápas a dobrou úroveň. V tomto to bylo podobné utkání v play--off, o které oba týmy dnes hrály. Nemůžeme ale počítat s tím, že budeme Spartu porážet čtyřikrát v sezoně,“ věděl Honejsek.

Nervy pracovaly už v první třetině, kdy si názory vyměňovali především Okál s Pechem. „To je víceméně pošťuchování mezi hráči, aby se něco dělo,“ pousmál se zlínský vousáč, který si vychutnával parádní kulisu.

„Fanoušci byli famózní. Musím před nimi smeknout. Na ledě jsem sundal klobouk, byli neuvěřitelní,“ vzkázal zlínským příznivcům Okál. „Chceme před nimi vítězit a ukázat jim, že sbírat body umíme i doma. Bohužel se nám to zatím nedaří. Hrajeme přitom pořád stejně, ale rozhodují maličkosti. Viděli jste, že jsme vyrovnali. Pak přišla jedna jejich střela, která skončila v brance. Na tohle se musíme zaměřit,“ věděl Okál.