Bývalý útočník Zlína se teď doma v Prostějově kurýruje z nespecifikovaných zdravotních potíží, které se s ním táhnou už od minulé sezony, a řeší další angažmá. Má jich prý dostatek.

„Vzešlo to především z mé iniciativy. Už jsem s tím nějak počítal, že to tak dopadne," tvrdil v úterý dopoledne v rozhovoru pro Deník Honejsek, nejlepší střelec v play off mistrovského Zlína.

Mezi důvody mohlo být i malé vytížení na ledě. Ve dvou odehraných utkáních totiž Honejsek nastoupil na křídle třetí formace a na ledě strávil v průměru necelých deset minut.

„Bylo za tím více okolností. Ale zatím se k tomu nechci vyjadřovat. A samozřejmě tomu nahrály i nějaké zdravotní problémy. To jsou jedny z těch nejdůležitějších příčin," zopakoval Honejsek, jehož během působení ve Zlíně brzdila spousta potíží od chronických bolestí zad, záněty nosohltanu po operaci ramene. „Nemůžu říct, co mi přesně je," omluvil se Honejsek.

Přesto se nebrání, že by jednou předčasný odchod z klubu více rozebral. „Možná někdy, až se to trochu zklidní," poznamenal.

O jeho konci se ve Zlíně začalo spekulovat začátkem minulého týdne, poté, co se v sestavě Blues neobjevoval a byl odeslán na farmu do druholigového týmu Vantaa.

Deník jej proto kontaktoval, aby si informaci ověřil. „Je to výmysl," reagoval však minulé úterý člen širšího reprezentační­ho kádru.

Jenže nebyl. „To už jsem věděl. Zrovna jsme to řešili. A už jsme jen čekali, jak to dopadne," přiznal v úterý ofenzivní šikula, který však přesun na farmu nebral jako degradaci.

„Řekli mi, že nemám ještě potřebnou fyzickou kondici. Měl jsem se tam rozehrát. Ale právě tam jsem si konečně zahrál hokej. Byla tam sranda, spíš jsem si to tam užíval," vysvětloval Honejsek.

Teď už doma v Prostějově obíhá ordinace a společně s agentem Robertem Spálenkou ze společnosti Sport Invest řeší svou budoucnost.

„Nabídek je celkem dost. Ale čekají mě ještě nějaká zdravotní vyšetření. Během několika následujících dnů bychom si nad tím měli sednout s agentem. Zatím ale vůbec nevím, kam povedou mé další kroky," tvrdí Honejsek, o jehož služby stojí i Zlín a spousta zlínských fanoušků v něm vidí jednoho ze spasitelů současné zlínské krize.

A vedení PSG podle toho k jednání s prostějovským odchovancem i přistupuje. „Volali jsme si, ale i vedení Zlína jsme řekli, že se rozhodnu až podle zdravotních výsledků," vysvětlil Honejsek.

O jeho služby kromě Zlína projevily zájem i další extraligové kluby.

„Ozvalo se jich víc než ze zahraničí. Návrat do Zlína je stejně reálný, jako že se rozhodnu i pro ostatní varianty. Ještě nemám vyloženě žádného favorita. Samozřejmě mám už nějaké myšlenky, podle kterých se budu rozhodovat. Ale nyní je ještě brzy," žádá o strpení hokejový šikula, jehož slibně rozjetou kariéru brzdí zdraví.