„Klička mi vyšla dobře. Myslím ale, že ne úplně dokonale, protože mi gólman úplně neodjel, ale místo na zasunutí tam ještě bylo," poznamenal Honejsek v rozhovoru pro Deník.

„Navíc mám nové hokejky a nový záhyb, takže si ještě musím zvykat," přiznal Honejsek, který nastoupil v dresu Blues na pravém křídle třetí formace vedle centra Siima Liivika a Jari Saileho.

Na ledě strávil necelých 12 minut a jeho velká chvíle přišla v čase 25:07, když prostějovský odchovanec dravě následoval odražený kotouč a v úniku jej fauloval zadák hostů Yohann Auvitu. A svůj pokus chladnokrevně proměnil.

„Spoléhal jsem i na to, že mě gólman nezná. I když jsem si tak jistý jako u nás doma nebyl, protože mi přišel celkem vysoký. Navíc našemu brankáři jsem takhle gól na tréninku ještě nedal. Naštěstí mě uklidnil první gólman Nieminen, že moje klička bude fungovat i ve Finsku. A zatím funguje," pousmál se Honejsek.

Jeho tým je po čtyřech zápasech zatím devátý, když vyhrál oba domácí zápasy s Pelikans Lahti (3:2) i IFK Helsinki, ovšem na ledě soupeřů právě s Helsinkami i TPS Turku dvakrát prohrál shodně 2:3.

„Zatím plníme povinnost doma vyhrávat. Ale venku se nám tolik nedaří. Přesto víme, kde nás tlačí bota a musíme začít sbírat body i na ledě soupeřů. Včera to byl můj první zápas, takže jsem zvědavý i na atmosféru na cizích kluzištích," těší se Honejsek.

Ten také sleduje situaci kolem Petra Zámorského, který na hlavním kempu New Yorku Rangers bojuje o „flek" v prvním týmu finalisty Stanley cupu. Podle posledních zpráv má ale v nadupané obraně Jezdců malou šanci a podle všeho se vrátí do Espoo.

„Už s tím nejspíš počítá. A až v další sezoně prorazí do NHL. Přesto kempy teprve začínají, a když se mu povede, nikdy nevíte, co se může stát. Samozřejmě mně i celému týmu by tady pomohl, ale na druhou stranu mu přeji, ať hraje NHL," vzkázal Honejsek.