Poslední vzájemnou semifinálovou sérii sledoval kvůli zranění kolene jen v civilu, poslední zápas tak „doma" odchytal 4. ledna 2013, kde také nakonec smutnil z porážky 2:3. V neděli poprvé nedosáhl na schovaný pokus svého bývalého spoluhráče ze Zlína Lukáše Galvase z 27. minuty po přihrávce Peterka zpoza branky.

„Dneska to byl ale hlavně náš kolektivní výkon. Snažili jsme se hru trošku zjednodušit, v závěru jsme se hodně stahovali k bráně a vyklekávali jejich střely. Odedřeli jsme to a jsme rádi, že jsme zase po dlouhé době vyhráli," oddechoval obránce Třince Lukáš Galvas.

Nejen že to pro něj byla premiérová trefa sezony, zároveň s ní utnul 134 minut trvající střelecké trápení Ocelářů. „Jsme strašně rádi, že se nám zase povedlo po dlouhé době bodovat," ulevil si hlavní kouč Ocelářů Jiří Kalous, který se mohl radovat po čtyřech zápasech.

Podruhé Horčička smutnil ve 35. minutě po výpadu jiného obránce Daniela Krejčího, který obešel zlínskou obranu a chladnokrevně zakončil nad vyrážečku zlínského brankáře. „Už jsem byl dlouho na ledě a ani jsem neměl moc sil. Zkusil jsem to ještě zatáhnout do třetiny, ale vyšlo to takhle," lebedil si Krejčí.

Zlín vůbec byl ve druhé třetině hodně pasivní, Slezané dusili berany v tlaku, plynuly z něj přesilovky, ale zbytek projektilů pochytal spolehlivě chytající „pan domácí". „Druhá třetina patřila Třinci," uznal hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach.

V 51. minutě však Balaštík vystihl rozehrávku, našel osamoceného parťáka Lešku a ten jak se sluší a patří zavěsil. Drama bylo na světě. Zlín vycítil šanci a odstřeloval Hrubce, v závěrečných minutách při power play se dokonce Třinec zmohl pouze na zakázaná uvolňování a mohl velebit svého brankáře, který pět vteřin před koncem lapil i gólovku snajpra Balaštíka.

„Podali jsme dnes hodně koncentrovaný a obětavý výkon. Skákalo se do střel a všechny tlaky, které si Zlín vytvořil, jsme ustáli vzadu s vynikajícím Šimonem Hrubcem," děkoval svému brankáři Kalous.

„Chyběla troška štěstí, abychom získali alespoň bod," litoval Vlach, jemuž pro nemoc scházel Honejsek a zranění trio Ondráček, Matějíček, Kašík.

I bez nich byl Zlín aktivní už v první části, ale Čechova rána skončila na horní tyči.

Na Hrubcovi ztroskotalo i sólo Kubiše a Čajánkova dorážka se nevešla do odkryté klece. „Tady jsme měli více ze hry i víc šancí, ale bohužel jsme nedali gól," mrzelo Vlacha, jehož svěřenci vyslali na Hrubce celkem 30 střel.

Na druhé straně Horčičkovi ztroskotal úvodní ťukes druhé řady po ose Adamský, Orsava vygeneroval slibnou příležitost pro Polanského, který ale bekhendem přestřelil a Varaďu v jasné pozici zastavil až Horčičkův beton.

Zeď ale včera doma nepostavil.

TŘINEC – PSG ZLÍN 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Galvas (Peterek, D. Květoň), 35. Krejčí – 51. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Pešina – Lederer, Lhotský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3012. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1.

Třinec: Hrubec – Hrabal, Krejčí, Roupec, Linhart, Kania, Galvas, Lojek, Foltýn – Martin Růžička, Bonk, Varaďa – Orsava, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Marek Růžička, Zagrapan, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

PSG Zlín: Horčička – Marušák, Urbanec, Zámorský, D. Řezníček, Tesařík, Horák – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Holík, Čech – Melenovský, Čajánek, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

S jedním gólem nemůžeme vyhrát, láteřil Filip Čech

Třinec – Cink, a ven! Horní tyč třineckého brankáře Šimona Hrubce zazvonila v 18. minutě po střele zlínského forvarda druhé formace Filipa Čecha. Jít jeho projektil o pár čísel níž, vstřelil by osmý gól v sezoně a berani by třeba včera neodjížděli s prázdnou.

„Kdybych to dal, mohlo to vypadat jinak. Vedli bychom 1:0, ale nakonec nám to nevyšlo. Toho štěstí jsme moc neměli," litoval Čech, který musel skousnout proti Třinci i třetí porážku v sezoně.

Včera Ocelářům berani podlehli 1:2 a po čtyřech zápasech v řadě nebodovali. „Nedáváme jim góly. Doma jsme jim dali dva, dneska jeden. Máme špatnou produktivitu. Systémově to nebylo špatné, nějaké šance jsme si vytvořili, ale s jedním gólem v Třinci prostě nemůžeme vyhrát," věděl Čech.

I on byl mezi šesti vyvolenými, kteří chodí na led v závěrečné hře bez brankáře. „Třinečtí hráli obětavě, dvakrát nám to chytli. Zasloužili si vyhrát. Třeba to vyjde příště," doufal Čech.