Předpokládané brankářské jedničky hokejových vicemistrů extraligy ze Zlína Luboše Horčičky, který si ho poranil před čtrnácti dny na tréninku a nestihne start soutěže.

„Předpokládalo se, že začnu, ale jen na papíře. Ten snese všechno," nebere svou roli příliš vážně flegmaticky založený brankář na neschopence Horčička, jenž v přípravě odchytal dva zápasy s Vítkovicemi (2:5) a Košicemi (2:3).

„Je to pro nás komplikace, počítali jsme s tím, že by měl Luboš začít," připustil však kouč Rostislav Vlach.

Jenže malíček na pravé Horčičkově ruce momentálně zdobí obvaz. „Prostě to tak je, smůla. Nedá se s tím nic dělat. Očko mi šlápnul na ruku a přeřízl mi šlachu. Blbá náhoda," popsal příčinu zranění, po kterém ihned vystartoval z ledu s bolestivou grimasou do kabiny, kde se dostal do rukou maséra Hučka a doktora.

„Je to dobré," hlásil přibližně půl hodiny poté sám Horčička redaktorovi Deníku, který o zranění informoval jako první. Ani kouč Vlach nepočítal s vážnějšími potížemi. „Bude to drobnost," myslel si Vlach.

Nebyla.

„Doktoři říkali, že by to mělo být šest až osm týdnů. Když to bude dobré, naskočím v půlce září. Když špatné, tak až na jeho konci. Teď s tím nic víc neudělám, musím se s tím nějak vyrovnat. Už se stalo, budu dělat všechno pro to, abych se co nejdřív uzdravil. Teď je důležité se dobře připravit. Doktoři mi vyndali stehy, začal jsem normálně cvičit, uvidíme, jak to bude vypadat dál," vykládal neurčitě během úterního utkání s Piešťany, které Horčička sledoval z tribuny s celou rodinou.

Vlach byl ještě v osudné pondělí nucen volat Tomáši Štůralovi do Šumperku, který po odchodu Sedláčka do Dynama Riga pro úvod sezony vytvoří gólmanskou dvojici s mladým Liborem Kašíkem. „Brankářskou situaci vyřešíme až příští týden. Utkání s Piešťany mi něco řeklo, ale máme ještě deset dní," poznamenal Vlach po úterním zápase s Piešťany (2:3), ve kterém Kašík nebyl zrovna v oslnivé formě.

„Uvidíme, jak na tom bude Luboš. První zápasy určitě chytat nebude. Teď se musíme rozhodnout mezi Kašíkem a Štůralou," ví Vlach.

„Jestli se cítím na své pozici v ohrožení? Nevím, asi ne," přiznal Horčička, jenž už začal s lehkým tréninkem. „Jezdí na kole a půjde i na led bruslit. Chytat ale ještě nebude. Chceme, aby si odzkoušel výstroj a byl připravený a v dobré kondici naskočit, kdyby byl prst v pořádku," věří Vlach.

Bilance brankářů

V celkem deseti přípravných zápasech ve zlínské brance nastoupili čtyři brankáři. Nejvíce, 5 zápasů, odchytal Libor Kašík a inkasoval celkem 21 branek. Shodně po dvou zápasech odchytali Luboš Horčička, který dostal 8 gólů, a Tomáš Štůrala 4 branky. Do jednoho utkání naskočil i Kevin Rozum a inkasoval třikrát. Berany dnes od 18 hodin čeká ještě jeden zápas v Brumově, kde se v generálce postaví Trenčínu. Chytat by měl Štůrala.