Brankář zlínských hokejistů si netroufá odhadovat, kdy opět oblékne gólmanskou výstroj

„Koleno pořád bolí. Musím nyní rehabilitovat. Štve mě to, ale musím to brát, tak jak to je," uvědomuje si Horčička, jenž společně s Jakubem Sedláčkem měl být jednou ze zlínských opor před nadcházejícím play off.

Místo vyrovnané brankářské dvojice je nyní neotřesitelnou jedničkou 22letý Sedláček, jemuž kryje záda Tomáš Štůrala z prvoligového Šumperka.

„Vůbec neumím odhadnout, kdy bych mohl být na ledě. Rozhodně se necítím na to, že bych měl nyní obléct výstroj a vyjet na led. Po zápase v Chomutově jsem si myslel, že to bude méně vážné," přiznává 33letý Horčička.

Zlínský gólman ani nechce spekulovat, kdy by mohl začít s tréninkem. „Záleží, jak budou kluci hrát, případně postupovat. Důležité také bude, jak nohu rozhýbám. Za čtrnáct dní by to snad mohlo být dobré," vyhlíží optimisticky naději na návrat na led zkušený gólman.

Přitom před ním s podobným typem poranění laboroval téměř měsíc i Jakub Sedláček, který ale měl vaz pouze natažený.

„Měl lehčí typ zranění. Pro gólmana je to bolestivé zranění. Nemůže dělat rozkleky. Ale už jsem měl horší zranění, třeba s ramenem," vybavuje si Horčička.

V Chomutově odkulhal z branky za pomoci spoluhráčů čtyři minuty před koncem za stavu 1:3. „Chvíli předtím jsme dostali gól. Pak na mě šla nějaká střela, udělal jsem zákrok a křuplo mi to a už jsem nevstal," popsal původ všech potíží Horčička.

A celý měsíc nuceně odpočíval. „Nedělal jsem doteď vůbec nic, měl jsem nohu v ortéze. Až nyní začínám rehabilitovat. Rodina byla nadšená. Byl jsem doma, myslím, že si moje zranění užila," pousmál se brankář Luboš Horčička.