Doma býval na Kladně, kde vyrůstal. Následně i v Chomutově, či v Třinci. Teď vyráží ze Zlína, kde se během své posledního extraligového angažmá usadil, přes kopec na stadion na Lapači.

„Stěhovat se už nebudu,“ hlásí extraligový mistr z roku 2014 se Zlínem.

Právě v Baťově městě se potkal s Radimem Tesaříkem, dnes sportovním manažerem Vsetína, který jej k šestinásobnému extraligovému šampionovi zlákal.

„Asi i on sehrál svou roli. Ale spíš jde o atmosféru a lidi. Uvidíme, jak to bude během sezony vypadat. Zájem od lidí jde vidět a v sezoně o hokej mít zájem budou. Na hokej jich bude chodit dost,“ tuší Horčička, který dosud za Vsetín nenastoupil.

V obou přípravných zápasech nastoupil od začátku Michal Šurý, objev uplynulé sezony, která na Valašsku skončila oslavami postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Od čtvrtka do soboty Vsetín odehraje tři zápasy v rámci Rona cupu s francouzským Mulhouse (12 hodin), domácím Trenčínem (19) a Žilinou (15.30). Proto lze předpokládat, že se dostane i na něj.

„Že budu v sezoně jedničkou? S tím moc nepočítám. Ani jsme se na tohle téma nebavili. Je to věc trenérů, záleží na nich, jak k tomu přistoupí. Jestli se budeme střídat, či bude chytat jeden z nás. Je mi to úplně jedno a hlavně to jde mimo mě. Chtěl bych chytat co nejvíc, ale záleží na trenérech,“ hlásí se svou obvyklou flegmatickou povahou Horčička.

Ten na specifický a bouřlivý vsetínský stadion jezdíval už v době jeho největší slávy. Během vsetínské nadvlády v extralize. „Vždycky se mi na Lapači hrávalo špatně.

„Když tady vyhrávali tituly, lidí chodilo dost. Takže euforie tam byla znát. Měli kvalitní tým,“ vzpomíná Horčička, jenž pozoruje postupné změny a rekonstrukci valašského svatostánku.

„Je tu nová plocha, udělali nám nové kabiny. Mění se to,“ všímá si Horčička, který poměrně dobře zná i měnící se osazenstvo kabiny.

„Znám jich hodně, potkávali jsme se na ledě. Tým je tady dobrý, jsou tu šikovní hráči. A co budeme hrát, to se uvidí. Snad nám to sedne. Doufám, že i kvůli lidem to bude dobré. Chceme být co nejlepší,“ rozesmál se Horčička, jehož zaskočily i jarní spekulace o návratu Vsetína do extraligy.

„Nikdo mi nic zatím neříkal, ale možné je všechno. Když se budeme pohybovat na příčkách zaručující play-off, bude to jedině dobré,“ přeje si rodák z Děčína.