„Ani se mi nestýská. Cítím se být víc ve Zlíně, je tady spousta práce. Kolotoč je tam opravdu namáhavý a já teď mám svých starostí dost,“ vykládal včera dopoledne Hosták, padesátiletý rodák z Hradce Králové.

Někdejší útočník pražské Sparty, švédských klubů MoDo, Södertälje, Lulea, jenž oblékl i dres Philadelphie v NHL, však mistrovství světa sleduje z povzdálí od televizní obrazovky. Pro Deník, který jej zvolil do svého týmu expertů, totiž tipuje výsledky českého týmu.
Český tým zatím po třech odehraných zápasech nasbíral čtyři body za výhry 3:2 v prodloužení se Slovenskem a 5:4 po nájezdech proti Švýcarsku. Nestačil však na Švédsko, jemuž podlehl 2:3.

„Líbilo se mi, jakým způsobem Češi otočili nepříznivý vývoj se Švýcarskem. Ukázala se nějaká vnitřní síla. Zatímco jsme zatím velmi produktivní v ofenzivě, výborně chytá brankář Francouz, v obraně však máme výrazná okýnka,“ upozornil Hosták na devět inkasovaných branek.

V nadcházející zítřejší bitvě proti Rusku však očekává změnu v herním stylu. „Budeme hrát jinak, nebudeme se hnát tolik do útoku a nebudeme ani tolik vylučovaní,“ myslí si Hosták, jehož zatím nejvíce překvapila změna trenéra na běloruské střídačce.

Po třech porážkách za sebou a skóre 2:17 byl během šampionátu odvolán kanadský kouč běloruských hokejistů Dave Lewis a jeho místo zaujal dosavadní asistent Sergej Puškov. „To je jedna velká rarita,“ připomněl Hosták velmi neobvyklé řešení.

Jiné výsledky ani výkony jej ale nepřekvapily. „Jde všechno, jak by mělo. Favorité vyhrávají, rozdávají dardy. Mluvilo se o tom, jak hokej vyrovnává, jak se přibližují týmy z druhého sledu, tak letos se nůžky opět hodně rozevírají a výsledky Rusů, Švédů, Finů i Kanady jsou jednoznačné. Asi nejzajímavější bude poté srovnání jednotlivých velmocí ve vyřazovacích bojích. Na to se hodně těším,“ vzkázal šéf Aukro Berani Zlín.