„I když Plzeň měla více ze hry, tak znervózněla, stav 1:1 nám vyhovoval. Rozhodlo to utkání. Bylo to stupidní vyloučení. Určitě to ještě bude mít dohru v kabině. Je to hrozná anarchie," zlobil se na pozápasové tiskové konferenci bývalý výborný obránce.

Už to pomalu vypadalo, že rovněž třetí vyloučení hostujícího mužstva zůstane nepotrestáno, osm vteřin před vypršením trestu se však nakonec prosadil Švéd Thorell. „Tým spíše potřebuje pozitivní věc než toto. Soupeř nás potrestal," litoval Hamrlík navýšení stavu domácího mužstva.

Berani navíc na konci druhé třetiny přišli do konce zápasu o kapitána Kubiše, na začátku třetího dějství tak bránili téměř pětiminutové oslabení. Do té doby je znovu výbornými výkony nad vodou držel brankář Kašík. „Nakonec jsme ale z buly dostali na 1:3, tam se to definitivně rozhodlo," okomentoval situaci z 51. minuty zápasu Martin Hamrlík.

Plzeň se s vedením 3:1 nespokojila, o dvě minuty později se ještě trefil Michal Bulíř, který tak stanovil konečný tříbrankový rozdíl. „Sice tam byly dobré momenty, Plzeň však rozhodně zvítězila zaslouženě," vychválil západočeského soupeře, který se po nevydařeném úvodu pomalu zvedá k nejvyšším příčkám tabulky.

Spokojený naopak mohl být lodivod domácí lavičky Václav Baďouček. „Bylo důležité, že jsme si vzali zpět brzy ztracené vedení. V poslední třetině už jsme opět měli více ze hry a dali jsme zaslouženě dvě branky. Jsme moc rádi, že jsme tento víkend zvládli za šest bodů. Těsně před utkáním se mi narodila vnučka, jsem rád, že mi kluci dali tři body jako dárek," culil se Baďouček.

Hokejisty Zlína teď čekají čtyři dny bez zápasového rytmu, do něj se vrátí v pátek na Zimním stadionu Luďka Čajky od 17.30 hodin. Budou mít proti Spartě Praha už nového trenéra?