PSG ZLÍN – VÍTKOVICE 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Společně je na jachtě během dovolené rozhodně neuvidíte. Spíše to vypadalo, že se na ledě řeší nevyřízené účty ze čtvrtfinále play off. Žádné velké potyčky, ale drobné šťouchance a slovní výměny názorů byly k vidění snad každé druhé střídání. Vše začal čistý střet Okála ve 14. minutě, který rovnou z trestné lavice trefil Húževku.

„Vůbec jsem ho neviděl. Jen jsem ucítil ránu do hlavy, kterou jsem dostal od něj. Nevěděl jsem o sobě. Ale dostal jsem led. Avšak dohodli jsme se, že když se mi bude motat hlava, půjdu dolů," hlásil Húževka.

„Chceme po Okálovi, aby hrál důrazně. Hráč se mu otevřel a trefil ho. Ale nebyl úmysl ho zranit. Nemyslím si, že v tom byla zákeřnost. Húževka měl smůlu, že Očko jel z trestné a ránu nečekal. Bylo to podobné jako na Hořavu. Není co řešit," měl jasno asistent trenéra Juraj Jurík.

„Jde vidět, že hrál v Americe, má to v krvi. Oproti loňsku jsou jeho hity čisté. Zdokonalil se, je to jeden z mála hráčů, co dokáže dohrát souboj čistě. Musí ale počítat s tím, že občas koupí," varoval Jurík.

Húževka musel opustit led za pomoci spoluhráčů. Jeho hokejová chvíle ale měla teprve přijít.

Odplata přišla těsně před první sirénou, když Burger u zlínské střídačky vlepil Okálovi. To už Zlín vedl, když ve 13. minutě přesilovkovou souhru s věčným parťákem Leškou dovedl k dokonalosti Balaštík, jemuž stačilo trefit prázdnou branku. „Zaslouženě jsme šli do vedení, ale měli jsme přidat ještě jeden gól," věděl Jurík.

Zatímco v první části Zlín kraloval, ve druhé třetině Vítkovice srovnaly hru a místy byly dokonce lepší. Necelé čtyři minuty pak stačily Vítkovicím ke zvratu. Nejprve v polovině zápasu vypálil Sloboda a smazal nulu na Horčičkově kontě a poté v přesilovce pět na tři Húževka zmrazil Zlín podruhé. Ba co víc, Zlín stejnou výhodu nevyužil. „To byl zlom celého zápasu," vystihl Jurík.

Okál byl terčem Vítkovických i podruhé, když dojížděl kotouč a těsně před gólmanem Málkem zabrzdil. Zezadu přišel krosček Stencela. Trest dostali oba, Okál za údajné filmování. Jenže tresty na zlínské straně přibývaly. Nakonec jich bylo devět.

„Nedisciplino­vaností jsme postavili soupeře na nohy. Byli jsme frustrovaní. Musíme se nad sebou zamyslet," nabádá zlínský asistent.

Ve třetí části Vítkovice z tempa neubraly. Ondřej kotouč dotlačil za každou cenu i s Horčičkou do branky, sudí u videa ale vítkovickou euforii oddálili. Ta přišla až ve 49. minutě, kdy si krásně nabruslil na zadovku Strapáč, který na sebe nalákal dva zlínské beky a vítkovický hrdina Húževka bekhendem dovršil odplatu svým druhým gólem.

„Byli jsme aktivní, odolní a disciplinovaní. A od druhé třetiny i lepší. Body potřebujeme, jsou důležité," věděl Oremus.