Trenér Beranů Robert Svoboda měl na prvním tréninku k dispozici pětadvacet hráčů včetně tří brankářů. „Kluky zatím doplňují nadějní junioři, pro které je to velká škola,“ říká Svoboda.

O posílení mužstva se v klubu nebaví, s kádrem jsou ve Zlíně spokojení.

„Máme dobrý mančaft. Věřím, že to bude fungovat,“ přeje si hlavní kouč Beranů.

Kromě Suhrady na ledě PSG Arény chyběli také obránci Novotný a Ferenc. První z nich laboruje s kolenem, druhý je po operaci slepého střeva.

Hokejisté Zlína v pondělí poprvé vyjeli na led a začali přípravu na další extraligovou sezonu. Na snímku Bedřich Köhler.
Köhler z koronaviru strach nemá. Mladíkům vzkazuje, ať seberou hozenou rukavici

V Baťově městě po minulé sezoně skončily zahraniční opory. Lotyšský obránce Ralfs Freibergs přestoupil do Komety Brno a francouzský útočník Valentin Claireaux zamířil do Pardubic.

Trenéři Svoboda s Hamrlíkem už nepočítají se službami Popelky, který se dohodl v francouzském Nice, obránce Buchta si zase hledá angažmá.

Jinak ale na prvním tréninku nechyběla žádná z opor. Všichni se na led po dlouhé pauze těšili, byť začátek přípravy provázely mimořádná hygienická opatření, neboť v týmu dorostenců mělo několik hráčů pozitivní test na koronavirus.

„Současná situace nás trošku ovlivňuje. Už jsme si mysleli, že je to za námi. Tyto opatření jsou komplikace,“ přiznává třiapadesátiletý odborník.

„Pro všechny je to velmi únavné. Přesto byl trénink dobrý, kluci mají chuť, což je pozitivní. Nechceme ale řešit to, kdo kde má mít kdy roušku a podobně,“ přidává.

I když mimo kluziště museli Berani dodržovat různé pokyny a nařízení, na ledě se nijak omezovat nemuseli.

„Děláme to jako vždycky. Hokej je kontaktní sport, nejde to nijak ošidit,“ tvrdí zkušený kouč.

Moravané první týden přípravy začnou dvoufázovými tréninky, aby si hráči přivykli na led.

Tomáš Žižka
Opatření? Ubírá mi to chuť do hokeje, přiznává kapitán Beranů Žižka

„Každý rok je to stejné. Vždycky to na začátku bývá volnější. Nejprve se zaměřujeme na individuální činnosti, pak přibývají kombinace,“ připomíná trenér PSG.

První přípravné utkání by Zlíňané měli sehrát 4. srpna proti Vítkovicím, které ale posunuly start přípravy o týden.

Svoboda věří, že se letní Generali Česká Cup odehraje podle plánu a že pandemie koronaviru nenaruší ani extraligový start.

„Těžko se teď něco plánuje. Podle mě je ale hysterie zbytečná,“ míní zlínský trenér.

„Zprávy jsou takové rozporuplné. Situace se pořád mění. Jeden den platí jedno, pak zase druhé, moc to nepřidá. Ale jsem optimista a věřím, že se sezona normálně rozběhne,“ dodává.