Prozax Devils v partiích o semifinále nedal žádnou šanci Písku, přičemž druhý zápas byl za zcela rozhodnutého stavu a zranění gólmana soupeře v poslední čtvrtině předčasně ukončen. Naopak více práce měl obhájce titulu Reflex, který o svém postupu přes Pardubice rozhodl až v prodloužení zásluhou trefy Klesly.

V boji o finále se zlínské výběry nestřetnou, a je tak velká pravděpodobnost, že se utkají v boji o mistrovskou korunu. Prozax bude usilovat o postup přes největší překvapení play off Brno, které vyřadilo nejlepší tým základní části Kladno. Úřadující šampion Reflex se v repríze loňského semifinále utká s Berounem.

1. zápasy:
REFLEX ZLÍN - STŘÍDA PARDUBICE 6:2 (3:0, 0:1, 2:0, 1:1)

Domácí, kterým v sestavě scházel brankář Štůrala (s hokejisty Zlína je na soustředění v Turecku - pozn. red.), vedli po dvou gólech Klesly a trefě Gajdošíka v 8. minutě 3:0. Ani v dalším průběhu utkání nepovolil Reflex z nasazení a později šel do vedení až na 6:1. ,,Podali jsme soustředěný a hlavně disciplinovaný výkon. Byli jsme rovněž lepší v osobních soubojích,“ našel příčinu úspěchu v prvním čtvrtfinálovém zápase vedoucí družstva Reflexu Miroslav Rýpal.

Branky Reflexu: Klesla 2, Gajdošík, Pšurný, Kartůšek, Šesek.

PÍSEK - PROZAX ZLÍN 7:13 (1:3, 1:3, 2:4, 3:2)

Hosté prohrávali od 40. sekundy 0:1, ale v další fázi zápasu vedli až 11:3. Pak povolili v defenzivě a snaživý protivník toho využil alespoň ke zkorigování skóre. ,,V utkání jsme měli puk více pod kontrolou. Dařilo se hlavně forvardu Novákovi, v obraně dominoval Suhrada, který kromě dvou vstřelených gólů ještě na další čtyři nahrál,“ vyzdvihl opory manažer ďáblů Ivan Tomaštík.

Branky Prozaxu: Novák 4, Šenkeřík 2, Suhrada 2, Goiš 2, Ševčík, Provazník, P. Veselý.

2. zápasy:
STŘÍDA PARDUBICE - REFLEX ZLÍN 8:5 (1:1, 1:1, 4:1, 2:2), v prodl 0:1

Duel byl dlouho vyrovnaný, ovšem ve třetím dílu zápasu byli Východočeši v koncovce produktivnější a díky tomu dovedli střetnutí do vítězného konce. V prodloužení pak o postupu Reflexu rozhodl v přesilovce po dorážce Klesla. ,,V dramatické partii jsme neproměňovali šance,“ posteskl si po přece jenom úspěšném zápase Miroslav Rýpal.

Branky Reflexu: Nesrsta, Šebek, Sakrajda, Horák, Klesla. Reflex: Černocký, Ševčík - Klesla, Horák, Bičánek, Šebek, Gajdošík, Valenta, Sakrajda, Nesrsta, Pšurný, Kartůsek, Rajnoha. Konečný stav série: 1:2.

PROZAX ZLÍN - PÍSEK 16:2 nedohráno (6:0, 8:1, 2:1)

Domácí posílení o Ondřeje Veselého a Vozdeckého rozhodli o svém postupu do semifinále už v průběhu první čtvrtiny. Navíc, když se ve čtvrté minutě čtvrté části zranil písecký brankář, střetnutí bylo předčasně ukončeno. ,,Odevzdaný protivník nestačil čelit naší technice,“ konstatoval po jednoznačném duelu Ivan Tomaštík.

Branky Prozaxu: O. Veselý 5, Ševčík 4, Novák 3, Goiš 3, Vozdecký. Prozax: Vala - Suhrada, Vodák, Provazník, Šenkeřík, Novák, Ševčík, Goiš, P. Veselý, O. Veselý, Vozdecký. Konečný stav série: 2:0.