KLADNO – PSG ZLÍN 3:2 V PRODLOUŽENÍ (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Poprvé se podobný kousek povedl Vlachovým svěřencům na ledě Sparty, která vyrovnala ještě o čtyři desetiny sekundy druhé třetiny později. Tam ještě byla možnost reagovat, v pátek nikoliv…

A přitom Čajánek devět vteřin před koncem vyhrál vhazování, jenže zkušený kladenský forvard vystihl za brankou rozehrávku Marušáka, bleskově objel branku, první střelu ještě Horčička kryl betonem, na druhou už ale nedosáhl. „Byl to šťastný gól po chybě obránce, ale jsem za něj rád," svěřoval se po zápase Hlaváč novinářům.

„I tak zkušený obránce udělá chybu, stane se to. Přitom chybělo jen devět vteřin, když se vhazovalo. Už jsme se chystali na penalty, nicméně bod stejně bereme, doslova jsme ho urvali," poznamenal asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

Jenže Zlínští nemuseli mít ani jeden bod. Na 2:2 totiž vyrovnal až ve 49. minutě Čajánek, který zády k brance práskl do kotouče a s pomocí brusle soupeře přeskočil brankáře Cháberu. „Po prvním gólu jsme zbytečně brzy začali náskok bránit a ještě hodně pasivně," zlobil se Hlaváč.

Zlín začal lehkovážně, a pykal. Trestnou lavici hostů mohla po včerejším zápase uklízecí četa klidně minout. Je totiž dokonale vyleštěná. Dvakrát Marušák, Zámorský, Valenta, jehož při potížích s bruslí nahradil Holík. A k nim čtyřminutový trest pro Balaštíka. To je výčet zlínských hříšníků v první části.

Přitom kladenské publikum neustále skandovalo „Okál ven," jelikož zlínskému útočníkovi nemohli zapomenout drsný, byť čistý zákrok na Miloslava Hořavu ze zápasu 2. kola na zlínském ledě. Ten zamířil za katr až ve 25. minutě a byl již sedmým a posledním zlínským hráčem, který se provinil proti pravidlům. „Zápas jsme v první třetině hloupými fauly téměř ztratili. Zvlášť když víme, jak nebezpečné mají přesilovky," žehral Juraj Jurík.

Jenže Kladno trestalo už předchozí nedisciplinovanost žlutomodrých. Ve 13. minutě Dragoun a o pět minut později Rudovský ve dvojnásobné přesilovce zajistili Kladnu nadějný náskok. A to ještě Majeský a Růžička trefili tyč.

I Zlínští dostali možnost čtyř přesilovek. Ačkoliv se jimi spíš protrápili, v polovině zápasu Marušák vyslal do brejku Veselého, který snížil. Pak to byl opět ostře sledovaný Okál, který z brankové čáry odpálil kotouč po ráně Tenkráta. „Tam jsme přežili klinickou smrt a pomalu hru vyrovnali," konstatoval Jurík.

Zlín si sice alespoň bod bez tří útočníků Honejska, Köhlera a Čecha vzal, ale druhý lehkomyslně daroval. „Po vyrovnání byli pochopitelně na koni a měli další náznaky šancí. A nájezdy jsme proti nim nikdy moc nevyhrávali, takže dva body bereme. Honza Hlaváč hrál výborně, na to, že to byl jeho první zápas od března," dodal trenér Kladna Petr Tatíček.

Branky a nahrávky: 13. Dragoun (T. Kaberle, L. Procházka), 18. Rudovský (Patera, T. Kaberle), 65. Hlaváč – 34. O. Veselý (Marušák), 49. Čajánek (Holík, Zámorský). Rozhodčí: Šindler, Koch (Švýc.) – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3178. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 – 1:0.

Kladno: Chábera – D. Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič – Tenkrát, Patera, Eberle – Hlaváč, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

PSG Zlín: Horčička – Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta, Horák – Balaštík, Leška, O. Veselý – Kubiš, Čajánek, Holík – Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.