Teď 23letý útočník David Šťastný své výkony povyšuje zase o level výš. Jeho konto už čítá pět extraligových zářezů. „Cítím se na ledě lépe, nezmatkuju. Dokážu si lépe podržet puk. Už jsem si zvykl, ale pořád je co zlepšovat," je si vědom David Šťastný, jehož čeká další mač už dnes od 18 hodin v Pardubicích.

V pátek na chomutovském ledě (3:6) zinscenoval další premiéru, když si připsal první trefu v sezoně. Z trestného střílení si pohrál s brankářem Lacem a zavěsil. Jakoby nic.

Střih do poslední nedělní bitvy s Olomoucí (3:1). Za stavu 2:1 pro Zlín frnkl obraně soupeře a v samostatném úniku poslal brankáři Konrádovi kotouč mezi betony. Vypadalo to jako brnkačka. „Je docela vysoký, takže jsem si říkal, že by se mohla uvolnit díra mezi betony. Naznačil jsem, že půjdu do forhendu a místo se objevilo. Tak jsem to tam šoupnul," povídal Šťastný.

Trefil se podruhé v řadě. Znovu tváří v tvář brankáři. Přitom kolik takových šancí už před svou první trefou v extralize měl. A nedal. „Je to zajímavé. Věnujeme se tomu každý trénink," připustil.

A to ještě měl velký podíl na vyrovnávací trefě na 1:1, kdy jeho nahození tečoval Podešva. „Pavel Kubiš puk poslal po mantinelu, já jsem z otočky vystřelil na bránu a Poděs puk lízl. Gólmanovi to propadlo pod rukou," popisoval.

Po zápase si vyzvedl cenu pro nejlepšího hráče Zlína v zápase, vedl děkovačku fanouškům. Prostě bezva večer. „Když nepočítám první zápas v extralize, tak asi nejlepší zápas. Výhra, body, gól… Jsem spokojený," culil se Šťastný se svou typickou chlapeckou vizáží.

Odehrál devět zápasů, nyní má místo ve třetí formaci, odkud podniká ofenzivní manévry. Na ledě dostává čím dál víc prostoru. „Je lepší, když je hráč v zápřahu, než když třeba kvůli vyloučením osm devět minut v zápase nejste. I sebevědomí pak přibude," vysvětluje Šťastný.

A nejen v Přerově vědí: Ten chlapec umí velké věci. Tam válí. Občas si na jevišti dělá, co chce. Ve dvou druholigových sezonách nastřílel 20 a 17 gólů, celkem vyprodukoval 35 a 37 kanadských bodů.

Vloni jako nováček první ligy za Zubry přidal dalších deset tref a stejný počet přihrávek.

„To mi pomohlo. Mám tam velký prostor na ledě. Vždy se tam těším, vím, že si dost zahraju. Jsem rád, že tam můžu jezdit i na střídavé starty," pochvaluje si forvard s číslem 29.

Role se totiž obrátila. Domů už jezdí jako host. Jako stabilní člen extraligového týmu PSG Zlín.

I na jeho příběhu je zřejmé: nic není nemožné.