Blamáž přišla už o týden dříve ve Frýdku-Místku, dalším mančaftu, který se sotva drží v této soutěži. Tehdy borci hájící barvy Baťova města předvedli téměř nulové nasazení, zcela po zásluze schytali kritiku fanoušků.

Týden se s týdnem sešel, po jasných promluvách, setkání s fanoušky i relativně pozitivním duelu s Prostějovem přišla další průtrž. Vlastně ne, byla to totiž pořádná bouře, která v podstatě nešla zastavit.

Z hokejového utkání Chance ligy Kolín - Zlín
OBRAZEM: Berani schytali potupnou prohru v Kolíně

Zlínští hokejisté po první třetině prohrávali 0:4, těsně před polovinou střetnutí řešili děsivý vývoj 0:6. Sice snížili a s hrozivým výsledkem ještě alespoň trochu dokázali něco udělat, na body to ovšem rozhodně nestačilo.

Podruhé v sezoně utrpěli prohru o čtyři branky, poprvé po třech letech schytali osm a více gólů v jednom zápase.

„Díky napětí na tribunách jsme moc chtěli udělat, abychom tento zápas zvládli. Přijelo nás podpořit 150 fanoušků ze Zlína, čehož si nesmírně vážíme. Tímto způsobem jsme se jim odvděčili. Hrozně nás to mrzí. Chtěl bych se jim omluvit,“ dodal zdrcený Srdínko.

Vedení hokejových Beranů se v úterý vpodvečer potkalo s fanoušky klubu.
OBRAZEM: Berani pořádali setkání s fanoušky. Co se vše řešilo?

Berany po neúspěšném střetnutí s Kolínem čeká osmidenní volno od zápasů Chance ligy, na programu je reprezentační přestávka. Do dalšího utkání druhé nejvyšší soutěže se vrhnou v pondělí 12. února, kdy od 17.30 hodin na domácím svatostánku přivítají pražskou Slavii bojující o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži.

„Máme před sebou dva dny volna. Pak budou na řadě tréninky, posilovna. Tým chceme co nejlépe připravit do poslední fáze sezony před play-off,“ uzavřel hlavní kouč zlínských Beranů Jan Srdínko.

Loňský vítěz Chance ligy se i přes vysokou sobotní prohru paradoxně posunul na sedmé místo soutěže, na šestý flek stále ztrácí jen dva body. Na TOP 4 je to po víkendu osm bodů. Beranům do konce základní části zbývá sedm kol, ještě můžou získat 21 bodů.

Zdroj: Deník/Vladimír Malinovský