Zlínský hokejový gólman Tomáš Štůrala dělal v brance, co mohl, nejlepšího extraligového mága s maskou však plnohodnotně nezastoupil.

„Kuba chytá výborně. Proto bylo z pozice dvojky mnohem těžší jej okamžitě nahradit,“ vysvětluje. Řeč čísel je jasná. Ze tří posledních zápasů inkasoval deset branek a tým vydoloval pouhé dva body.

Jste spokojený se svými výkony v posledních třech zápasech?

Je škoda, že jsme neuhráli více bodů. Dva ze tří zápasů je málo. V Plzni výkon nebyl vyloženě špatný, ale prohráli jsme. To samé v Brně. Naštěstí jsme porazili České Budějovice.

Ve třech duelech jste inkasoval deset branek. Vyčítáte si nějaký gól?

Jak se říká, každý gól se dá chytit, každá situace se dá vyřešit jinak. Ale laciné branky se snažím házet za hlavu a myslet dopředu. Musím se soustředit na další zápasy.

Probíráte s trenérem brankářů Hrazdírou inkasované góly?

Samozřejmě. Sedneme k tomu po každém zápase. Nebo i během zápasu o přestávce. Neustále se o nich bavíme a řešíme, co se dá zlepšit.

Jste vnitřně smířený s tím, že po návratu Sedláčka opět usednete na extraligovou střídačku a budete čekat na další šanci?

Byl jsem s tím smířený předem. Od začátku jsem věděl, že budu pouze zaskakovat. Jsem rád, že jsem šanci dostal.

Nevnímáte to však naopak tak, že jste ji propásl? Třeba i po návratu Sedláčka jste mohl dál bojovat o příležitost?

Šancí už bylo víc a doufám, že ještě nějaké budou. Sedlo (Jakub Sedláček) chytá výborně. Proto mám z pozice dvojky těžší jej okamžitě nahradit. Jsem rád, že jsem tady. Mám svoji roli a tak ji beru. Důvěru trenérů zatím cítím.

Každý nyní srovnává vaše výkony se Sedláčkovými. Je pro vás složité být v tak nevděčné roli?

Nevnímám to. Co se píše v novinách a na internetu, raději ani nečtu. Ani mě to nezajímá. Ať si lidé srovnávají. Soustředím se sám na sebe.

Cítíte na svoji osobu zvýšený tlak?

Podle mého názoru je to až moc medializované, když Sedlo na tři až čtyři zápasy bude pryč. Snažím se tlak moc nepřipouštět.

Duely v Plzni a v Brně přenášela televize. Sledovala vás rodina a přítelkyně, jak se vám daří? Jaké měly vaše výkony ohlas u nejbližších?

Jasně, že se dívali. Když jsem dostal nějaký gól, tak jsme to spolu probrali. Ale jinak jsme to moc nerozmazávali.

Už vám trenér řekl, jestli dostanete šanci opět na Slávii?

Myslím, že to ještě neví ani sám trenér. Otázka bude, kdy a jak Kuba přijede a jak se bude cítit. Let může mít zpoždění, může být unavený. Zatím je to otevřené.

Slávia momentálně zápasí s krizí. Přesto jste ji v probíhající sezoně ještě neporazili. Cítíte nyní větší šanci uspět?

Chybí jim Červenka, takže šance je mnohem větší. Ale na druhou stranu, když mužstvu schází klíčový hráč, tak se více semkne. Navíc se jim nedaří, takže o to víc budou bojovat, aby krizi ukončili.

Včera jste oslavil 24. narozeniny. Určitě se to mezi spoluhráči neobešlo bez reakce…

V kabině jsem narozeniny vyřešil svačinkou. Nic zvláštního se nekonalo.