„Ovšem my to považujeme za závažný precedens. Proklamujeme něco, co vždy bylo trestáno odebíráním bodů. Požádal jsem prezidenta APK (asociace profesionálních klubů – pozn. aut.) Aleše Pavlíka, aby vše v zájmu asociace prozkoumal," reagoval dnes jednatel PSG Zlín Patrik Kamas.

Litvínov přitom dostal stotisícovou pokutu, že Gerhát, jenž působí v severočeském klubu již od sezony 2008/09, byl klubem na seznam doplněn až v neděli 13. září. Tedy až v den, kdy se hrálo další kolo, na základě upozornění ředitele soutěže Josefa Řezníčka.

Další podmínky Gerhátova startu – uvedení hráče v zápise o utkání, registrační příslušnost ke klubu a zaregistrovaná hráčská smlouva – splněny byly. Platnou hráčskou smlouvu má Gerhát zaregistrovánu 11. září 2014.

Podle Kamase vše s šéfem APK Pavlíkem již řešil. „A jsem rád, že na věc máme stejný názor. Není to ale o tom, že Zlín chce změny výsledku, který byl dosažen na ledě. Víc bych to nekomentoval," dodal Kamas.

„Po prostudování listinných důkazů a pohovoru s vedoucím mužstva (Miroslav Rykl) dospěla disciplinární komise k závěru, že tak došlo k naplnění skutkové podstaty přestupku neoprávněný start hráče, a to porušením povinností trenéra a vedoucího mužstva," uvedla disciplinární komise v tiskové zprávě.

Přihlédla k tomu, že se jednalo o první podobné provinění a že hráč s výjimkou uvedení na seznamu hráčů všechny další sportovně-technické podmínky startu splňoval. Gerhát se podle rozhodnutí komise na přestupku žádným způsobem nepodílel a disciplinární řízení s ním zastavila. Finanční pokutou však potrestala hlavní a čárové sudí utkání, kteří dokumenty řádně nezkontrolovali, a dopustili se tak disciplinárního přestupku.

„Byla to obyčejná lidská chyba. Jde o našeho dlouholetého hráče s řádně zaregistrovanou smlouvou. Stávat by se to nemělo, ale samozřejmě se hlavní pozornost při kontrole klade na nově příchozí hráče. To pochybení se stalo a nelze za něj někoho ani pořádně trestat," řekl ČTK generální manažer Litvínova Robert Kysela.

K odvolání patrně nesáhne. „Nelze nijak zpochybňovat to, že jsme tu chybu tady prostě udělali," dodal Kysela.