Trenér Robert Svoboda vycítil, že po letech úspěšných receptů již nedokáže průměrnému týmu pomoci. Je nutná změna.

Ovšem podle všeho nejen na trenérském postu. Pokud ve zlínském klubu nechtějí, aby rozehraná sezona nebyla na nějaký čas jejich poslední mezi elitou, budou muset sáhnout do kapes a kádr adekvátně posílit.

Převezme Martin Hamrlík pozici hlavního trenéra?
ANKETA. Kdo by se měl stát novým trenérem Beranů?

Ano, hráčský trh je přebrán, nebude snadné někoho za rozumných podmínek získat. Ale situace je vážná, již není čas na omyl. V opačném případě zlínské hokejisty čeká v lepším případě nevyzpytatelná baráž, v tom horším přímý sešup z 15. místa do I. ligy.

V první fázi bude složité vůbec najít nástupce za Roberta Svobodu. Kdo se orientuje, bude v lepším případě možnou nabídku Zlína hodně důkladně zvažovat.

I proto fanoušci nyní o to intenzivněji skloňují jméno zlínské legendy a patriota Petra Čajánka. Aktuálně vypomáhá klubu spíše v zákulisí a u zlínské mládeže, ovšem všichni cítí, že přichází za poslední roky možná nejkritičtější chvíle klubu, kterou by právě velká osobnost mohla pomoci překlenout.

Berani po 9 zápasech okupují poslední místo Tipsport extraligy. I vinou špatných úvodů. „Dávám to za vinu trenérům. Je jejich práce, aby donutili hráče si pohlídat začátek. Hned naopak prohrávají a dostávají se pod tlak," míní Miroslav Michalovský
Expertům chybí v kádru Beranů kanonýr a tahoun

Přijal by těžkou výzvu?