Češi proti Finsku dvakrát dotáhli jednogólovou ztrátu, ve třetí třetině se dokonce dostali do vedení, které však trvalo pouze do 54. minuty. Dnes od 19.00 hodin tak proti Rusku bude tým Jakuba Petra muset k postupu do semifinále získat alespoň dva body. „Samozřejmě do toho dáme sto procent. Budeme se na to maximálně soustředit a zabojujeme, abychom mohli postoupit do bojů o medaile," věří mladičký útočník v rozhovoru pro fanouškovský portál milujemehokej.cz.

Hokejistům České republiky na prestižním turnaji v Břeclavi výrazně pomáhají domácí fanoušci. „Takové publikum jsem měl tu čest zažít poprvé ve svém životě, takže je to pro mě určitě něco nového. Je to skvělé. Fanoušci jsou výborní, ženou nás od první do poslední minuty, takže jim patří obrovské díky. Je to opravdu nádhera," pochvaluje si Jecho.

Šikovný forvard proti Finsku odehrál specifický duel, působí totiž v Tappaře Tampere U16. „Kluci tam jsou opravdu na vysoké úrovni. Jsou všichni výborně vybaveni, jak bruslařsky, tak v práci s holí. Určitě je to podle mě rychlejší. Na některých stadionech tam jsou menší hřiště, takže ta hra je opravdu nahoru dolů, kontakt do kontaktu a je těžké se prosadit," popsal dosavadní angažmá.

Adam Jecho uplynulou sezonu zahájil ještě ve výběru Beranů do 17 let, ročník však dohrál právě ve Finsku, kde v 8 duelech nasbíral 19 kanadských bodů za 11 branek a 8 asistencí. Během úterního dne si dokonce zahrál proti svým spoluhráčům. „Ano, byli tam dva taky z Tampere," poukázal talentovaný hokejista na dvojici Tommi Männistö, Topi Rönni. Druhý jmenovaný si navíc připsal dvě asistence.