„Nikdo z hráčů není chráněn před trejdem. A to ani tradiční opory," potvrdil včera odpoledne Deníku jednatel PSG Zlín Patrik Kamas slova asistenta trenéra Juraje Juríka z pozápasové tiskové konference.

Je tady něco aktuálního?

Hráčům jsem tohle potvrdil. Samozřejmě jsme začali o několika jménech jednat. Bohužel situace je taková, že za hráče, o které bychom mohli mít zájem, další kluby požadují náhradu, kterou my nejsme ochotni akceptovat. Není jednoduché najít typově a kvalitativně podobné hráče, kteří by nám mohli pomoct. Přestože vnímáme vážnost situace, chceme tuto věc dělat systematicky. Nejen proto, aby se udělala změna.

Podle informací Deníku je jedním z hráčů, o kterých jednáte, Jakub Svoboda z Komety Brno. Můžete to potvrdit?

Nebudu se ke konkrétním hráčům zatím vyjadřovat. Je to předmětem dalších jednání.

Důvěra vedení klubu v trenéry trvá dál?

Ano. Přestože se současnou situací nejsme spokojeni, hledáme několik cest, jak ji řešit. V tuto chvíli to není o trenérech.

Budou padat i pokuty?

K tomuto kroku ze strany vedení jsme zatím nesáhli. Ale to neznamená, že k tomu nemohou sáhnout trenéři. Sazebník je jasně daný a tu možnost mají. Tohle jsem ale u trenérů nezjišťoval.

Jak na současnou situaci reagují sponzoři a partneři klubu?

Samozřejmě nadšení nejsou, ale můžu potvrdit, že své závazky stoprocentně plní beze zbytku včetně generálního partnera. Jediné, co je momentálně v klubu v pořádku, je ekonomika.

Jak dále chcete současnou situaci řešit?

Především by to chtělo, aby kluci přestali dělat individuální chyby. Mohou také nastat další zásahy do sestavy s tím, že v pátek na Slavii nastoupíme na tři kompletní pětky a mimo sestavu mohou zůstat i zkušení hráči. Ovšem záležet bude i na zdravotním stavu, jelikož kromě brankářů jsou na marodce i Roman Vlach a nově i Ondřej Veselý.

Jaká je situace kolem střídavých startů náhradního gólmana po dobu zranění Štůraly a Horčičky?

Jedna z možností je, že s týmem pojede junior Holoda, který už byl na střídačce v úterý proti Třinci. Také řešíme možnost střídavého startu. Jedna nabídka nám přišla i z extraligového klubu. Ale Libor Kašík je zdravý a Luboš Horčička by měl zkusit vyjet ve čtvrtek na led. Samozřejmě by bylo nejlepší mít všechny tři gólmany k dispozici a možnost vybrat toho s aktuálně nejlepší formou.

Na úterním zápase proti Třinci se v hledišti objevil Antonín Honejsek. V jeho případě je něco nového?

V tomto případě platí, že jsme i nadále v kontaktu s jeho agentem a čekáme, až se dá stoprocentně zdravotně do pořádku.