Jeho svěřenci přitom v důležitém zápase posledních dvou týmů nejvyšší soutěže měli původně ke třem bodům blíže – ve 28. minutě sám před hostujícího brankáře Bowa prchl Adam Zbořil, který chladnokrevně zamířil. Ještě do konce druhé třetiny se však soupeři podařilo otočit skóre. „Když dostaneme takový vyrovnávací gól, tak valná většina kluků to pak bohužel nedává psychicky. Odstoupíme od toho, co nás přivádí k šancím. Měli jsme přidat druhou branku,“ smutnil na pozápasové tiskové konferenci zklamaný Jenáček.

Hokejisté Zlína se letos trápí střelecky – ve 22 odehraných zápasech vstřelili pouze 37 branek. Trefně to vystihuje bilance po jediném tříbodovém vítězství proti Kometě Brno (5:3). V uplynulých šest duelech vstřelili sedm branek. „Pokud nepřijde tři až pět útočníků, tak nevěřím tomu, že současný tým je schopný udělat nutné bodové série.“

Berany by nové tváře měly posílit už během reprezentační přestávky. „Na cestě je jeden hráč ze švýcarské ligy, který tam stabilně hrál dvanáct sezon. Řešíme další kluky, ať už Lotyše, Švédy, tak i Finy. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ně má, tak teď v pauze musí přijít,“ prohlásil Luboš Jenáček jednoznačně.

Vedení klubu během probíhající sezony už s útočnými řadami zamíchalo. Do mužstva přišli Zbořil, Flynn a Veselý, klub naopak opustili Fořt, Šlahař, Dobiáš a naposledy nejproduktivnější hráč mančaftu Mikúš. Ten však v průběhu uplynulého týdne požádal o výměnu do jiného klubu.

O slovenském forvardovi se sám rozhodl promluvit přímo Luboš Jenáček. „Já ani klub jsme nikoho nevyhodili. Jeho agent zavolal, že Tomáš necítí důvěru a žádá o trejd. Tomášovi jsem zavolal a řekl mu, že pokud to tak cítí, tak s námi nebude a nejede do Varů. Je nesmysl tady držet nespokojeného hráče. Tomáš během našeho rozhovoru neřekl ani slovo,“ přiblížil někdejší trenér Vsetína.

Pod novým realizačním týmem Mikúšovi o něco spadl čas strávený na ledě. „Snažil jsem se to rozvést na více kluků. Nemyslím si, že bychom kondičně na tom byli stoprocentně. Chtěl jsem, aby mužstvo mělo energii a postupně dohánělo deficit,“ vysvětlil hlavní kouč Beranů.

Postavení Mikúše se trochu promítlo i do početní převahy. „Po dvou třech zápasech jsem změnil rozestavení. Dal jsem ho před branku. Nehrál tak na pravé straně, kde to tolik nebolí. Už tehdy za mnou přišel, zda se něco děje, že necítí důvěru. Bývalý hráč NHL Sobotka na bráně hraje, stejně jako v některých zápasech Jágr. Pokud Tomáš Mikúš takto cítí nedůvěru, tak ať si každý udělá obrázek sám.“

V nedělním zápase proti Kladnu nenastoupil bek Peter Trška. Důvod vynechání z nominace? Především nevydařený páteční duel na ledě Karlových Varů. „Peťovi to tam v mých očích nevyšlo. Navíc jsme dříve prohrávali i s ním. Chtěli jsme udělat změnu. Možná i s některými zatřepat, že takový hráč se do sestavy nevejde," poukázal na letošního nejproduktivnějšího hráče Beranů, který v jednadvaceti duelech posbíral dvanáct bodů.

Do utkání naopak už zasáhl novic v týmu Zlína Tomáš Hanousek, který dorazil z Karlových Varů výměnou za Tomáše Mikúše. „Trejd pro něj určitě byl těžký. Předvedl velmi kvalitní a profesionální výkon,“ pochválil Luboš Jenáček 23letého beka.