„O Lvu jsem taky hodně uvažoval, ale čekali jsme, jak celá situace dopadne. Z KHL už vypadly dva týmy a v momentální situaci je hodně dobrých hráčů bez angažmá. Nechtěl jsem být v nejistotě a na něco čekat," vysvětloval Jordán.

Pokud bude účastník letošního mistrovství světa hrát za Hurricanes v NHL, vydělá si 550000 dolarů. V případě, že ho klub pošle na farmu do nižší AHL, inkasuje 200000 dolarů. Oznámil to výkonný místopředseda Caroliny Ron Francis. „V Carolině se vyměnilo vedení a trenéři. Některé už znám z dřívějšího působení v juniorce, tak mě to z toho pohledu lákalo, že bych to ještě rok zkusil," podotkl Jordán.

Do smlouvy si nechal dát klauzuli, že pokud neodehraje určitý počet zápasů v NHL do Vánoc, může odejít do Evropy. „Jsem rád, že tato klauzule se dostala do smlouvy. Uvidíme, jak se celá situace vyvine, protože o farmě už ani nepřemýšlím a vůbec mě neláká," přiznal Jordán.

Třiadvacetiletý zadák, jehož Carolina draftovala v roce 2008, odehrál v minulé sezoně v AHL za Charlotte Checkers 70 ze 76 zápasů. S 21 asistencemi byl v klubu nejlepší z obránců, 25 kanadských bodů ho mezi beky zařadilo na druhé místo.

V zámoří působí rodák ze Zlína od roku 2007, začínal v kanadské juniorské Ontario Hockey League. V profesionální AHL odehrál celkem 267 zápasů, v nichž dal 18 gólů a připsal si 63 asistencí. V NHL debutoval v sezoně 2012/13, za Hurricanes odehrál pět zápasů.