Vzávěru utkání při dvojnásobné přesilovce na něj fanoušci pískali. „Lidi si zaplatili, tak na to mají právo. Kdo chce, tak píská, jiný zase fandí,“ pokrčil rameny dvaatřicetiletý hokejista, který byl po příchodu mezi novináře hodně skleslý.

Co se vám po čase vybaví, když se řekne 700.utkání vextralize?

Nijak na to vzpomínat nebudu. Sedmistý nebo sedmistý první zápas, to je vcelkujedno.

Vidět vás během deseti minut třikrát na trestné lavici, to se jen tak nepoštěstí. Přesto se to stalo. Máte pro to vysvětlení?

Je pravda, že moc často nebývám vylučovaný. Tentokrát se to tak seběhlo během jedné třetiny. Měli jsme mít tlak, a místo toho jsem seděl na trestné lavici. Ale neudělal jsem to naschvál.

Čím si vysvětlujete, že po příchodu kouče Vlacha Zlín třikrát vyhrál a nyní má sérii čtyř porážek vřadě?

Výměna trenérů měla účinek. Ale teď je to zase špatné. Sezona je ovšem ještě hodně dlouhá, zbývá nám dvacet utkání, když počítám skupinu od jedenácté až čtrnácté místo. Proto musíme hrát dál a dostat se ztoho. Ikdyž psychicky na tom nejsme moc dobře. Přitom sBudějovicemi jsme nezačali špatně, ale góly dává soupeř, my nedáme šance, jdem svýkonem hodně dolů. Apak to končí stejně, lidi pískají a my jsmeubozí.

Myslíte ještě na play off, nebo si už jen hlídáte odstup od posledníhoÚstí?

Máme sice ještě teoretickou šanci na postup, ale pokud nebudeme vyhrávat, tak po pár kolech už nebude ani teoretická. Teď už se spíš díváme na Ústí. Budeme se snažit, abychom šli do závěru sezony sdostatečným náskokem. Doufám, že bude tak velký, abychom měli klid.